Ogłoszenia duszpasterskie-02.04.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie-02.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA 02.04.2023 r.
1. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca i Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Msze święte z poświęceniem palm o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Po Mszy świętej o godz.8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 gromadzimy się na placu przed głównym wejściem do kościoła. Po rozpoczęciu liturgii poświęcenie palm, a po tym obrzędzie , udamy się z procesją palmową wokół kościoła. Po wejściu do kościoła dalszy ciąg liturgii Mszy świętej. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi.. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza święta. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W Wielkim Tygodniu od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiego Czwartku Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek po Mszy świętej proszę pana R. Fedurko i D. Nieckarza o przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. W tym dniu od godz. 8.00 rodzice dzieci z klasy III SP w kościele przygotowywać będą dekorację wielkanocną. 4. W Środę po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W Wielki Czwartek, Dzień Kapłański, pamiątka ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Adoracja do godz. 22.00. 6.W Wielki Piątek, obowiązuje post ścisły nie ma od niego dyspensy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego roku życia. Od godz. 7.00 do godz. 15.00 Czuwanie przy Ciemnicy. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych. O godz. 15.00 Koronka i Pierwszy Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Droga Krzyżowa na zewnątrz w kierunku kapliczki k. pana J. Szutki i powrót drugą stroną drogi do kościoła. Rozważania prowadzić będą dzieci, młodzież i dorośli. W czasie Drogi Krzyżowej niesiony będzie drewniany Krzyż przez strażaków, dzieci, młodzież i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej dalszy ciąg Liturgii Wielkopiątkowej w kościele. Po zakończonej liturgii Czuwanie przy Bożym Grobie z piątku na sobotę i cały dzień Wielkiej Soboty do godz. 18.45. Zapraszam do Czuwania strażaków, młodzież i wszystkich parafian.
7.W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 10.00, 11.00 i 12.00. Po poświęceniu pokarmów, będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. 8.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte o godz. 6.00 Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła i druga Msza święta o godz. 11.00.
9. W tym tygodniu od poniedziałku do środy podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski, K. i B. Wojciechowski, a od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania wszyscy ministranci. Wpłynęły ofiary pieniężne na opłaty za ogrzewanie kościoła z następujących dzielnic: Moczary-400zł, Czarne- 370zł., Wygon- 1190zł., Smereczyna-770zł., Centrum-I-1000zł., Mielniki-520zł., Centrum-II-1030zł., Podłęże- 1120zł.
10. We wtorek 4 kwietnia od godz. 11.00 rozstrzygnięcie Konkursu o Bł. ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim w formie ustnej w GOK-u w Załużu. 11. Dziękuję Paniom z Klubu Seniora i z KGW, za wykonanie pięknych Palm Wielkanocnych. D. i W. Rudnik, za uporządkowanie ogrodu przed plebanią. Panu R. Fedurko, za zainstalowanie oświetlenia w schowku na środki czystości w kościele. Paniom: L. Mazurek, I. Tabin, D. Antonik, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W środę kościół sprzątać będą panie: M. Czebanyk, E. Stankiewicz, B. Broź.
12. Intencje mszalne.