Ogłoszenia duszpasterskie – 02.06.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IX NIEDZIELA ZWYKŁA 02.06.2024 r.
1. Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca. W naszej wspólnocie parafialnej Rocznica Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Trwa Oktawa Bożego Ciała o godz. 10.40 nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła. Msza święta o godz. 11.00 z udziałem dzieci z klasy IV SP. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Centrum-I i II. Proszę o pojazd na godz. 15.45. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30. W poniedziałek wspomnienie św męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W Poniedziałek i we wtorek Pielgrzymka dzieci komunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Łagiewnik. Wyjazd z parkingu kościelnego w poniedziałek o godz. 6.00. 3. We wtorek Msza święta o godz. 19.00, po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Spotkanie Legionu Maryi w salce na plebani o godz. 17.00. 4. W Środę wspomnienie św. Bonifacego, bpa i m. Nabożeństwo czerwcowe o godz.17.30 z procesją wokół kościoła. W czasie nabożeństwa nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nabożeństwie Msza święta o godz. 18.00. 5.W Czwartek 6 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza święta o godz. 18.00 z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci. Po Mszy świętej, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i nowennę do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele. Po nowennie wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół kościoła. Proszę rodziców dzieci z klasy III SP o przygotowanie czterech ołtarzy. Proszę p. H. Przeszłowskiego prezesa OSP o wyznaczenie strażaków do niesienia krzyża i baldachimu. Panie z KŻR, Legionu Maryi, młodzież, panów z Rady Parafialnej, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe o zaangażowanie się w procesję. Dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji. Osobą odpowiedzialną za procesję będzie pani E. Faszczowa. Młodzież z klasy VIII SP o godz. 10.00, weźmie udział w XV Pielgrzymce Bierzmowanych do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. 6.W Pierwszy Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.30 do godz. 17.30. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Msza święta o godz. 18.00.
7.W Sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godz. 9.00 w naszym kościele powitamy pieszych pielgrzymów zdążających do Nowin Horynieckich. Proszę panie z KGW o przygotowanie śniadania dla pielgrzymów. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Msza święta o godz. 18.00 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Uroczystości odpustowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dwóch kościołach: w Nowej Grobli i w Dąbkowie o godz. 12.00. Poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Wygon i Smereczyna od godz. 16.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Sienkiewicz i H. Buczek W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 8 sierpnia o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko. Każdego 19 dnia miesiąca począwszy od marca w naszej parafii trwa Nieustająca Modlitwa Różańcowa 58 osób modlących się na różańcu. 10. Dziękuję mieszkańcom dzielnic: Centrum-I, II, Wygonu i Mielnik, za przygotowanie pięknych ołtarzy w święto Bożego Ciała. P. J. Szutka, za odnowienie ogrodzenia kapliczki przydrożnej w dzielnicy Centrum-I. Rodzinie Państwa Młodych, za posprzątanie kościoła i kaplicy, oraz za ofiarowanie kwiatów. Paniom: E. Załuskiej i D. Antosz, za ułożenie kwiatów w kościele. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: B i E. Załuska, M. Młodowiec- Malec.
11.Intencje mszalne.