Ogłoszenia duszpasterskie – 02.10.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 02.10.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2022 r.
1. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Imienia Jezus. Wspólna modlitwa różańcowa o godz. 10.40. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Dzisiaj woluntariusze z naszego SKC zbierają ofiary pieniężne do puszek na Caritas. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci NMP Różańcowej w Cieszanowie o godz. 12.00. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu wspólna modlitwa różańcowa z udziałem dzieci z naszej SP o godz. 16.30, a Msze święte o godz. 17.00. 3. We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, z. Po Mszy Nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, z. Po Mszy świętej uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej i nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W pierwszy czwartek Msza święta wotywna o Najświętszej Eucharystii o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W pierwszy Piątek wspomnienie NMP Różańcowej. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź od godz. 15.30 do godz. 16.30. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Msza święta wotywna o NSPJ o godz. 17.00.
7.W sobotę Msza święta o godz. 17.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Badanie niedzielnych praktyk religijnych.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski i K. i B. Wojciechowski.
10. Trwa Konkurs za Najpiękniej wykonany różaniec przez dzieci od klasy I do III SP. Różańce mogą być wykonane z żołędzi, kasztanów, jarzębiny itp. do 25 października można składać wykonane różańce w kościele. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 30 października br. W zakrystii są już do nabycia Kalendarze książkowe Rolników na 2023 r., po 30 zł. i ścienne z wieńcami dożynkowymi po 6 zł., oraz KRZ po 8 zł. Zachęcam do nabywania. Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat po 130zł. od osoby. Proszę radnych z Rady Parafialnej o zabranie zeszytów. Zebrane ofiary pieniężne od rodzin naszej parafii przeznaczone będą na opłaty związane z ogrzewaniem kościoła. 11. Dziękuję Paniom: M. Cyburt, M. Czarnej, Z. Wojtuch, za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę pieniężną na kwiaty. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: K. Ważna, St. Antonik i B. Załuska.
12. Intencje mszalne.