Ogłoszenia duszpasterskie – 03.03.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03.03.2024 r.
1. Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie dla sióstr wspierających Legionu Maryi. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza święta o godz. 15.30. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte w kościele o godz. 17.00. Jedynie w czwartek i w piątek Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Czwartek w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się trzydniowe REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. O godz. 9.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci z naszej SP. Wieczorem Msza św. o godz. 18.00 z nauką rekolekcyjną dla młodzieży i dorosłych. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek drugi dzień Rekolekcji. Msza św. z nauką dla dzieci o godz. 9.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w kościele o godz. 17.30. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą kandydaci do sakramentu bierzmowania. Po Drodze Krzyżowej Msza święta o godz. 18.00 z nauką dla młodzieży i dorosłych. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za udział w Drodze Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
7.W Sobotę DZIEŃ SPOWIEDZI od godz. 8.30 spowiedź. Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci o godz. 9.00. Po południu od godz. 16.30 spowiedź. Wieczorem Msza święta z nauką dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Krzysztof Giera wikariusz parafii w Księżpolu. W tym dniu taca będzie przeznaczona dla ks. Rekolekcjonisty. 8.W przyszłą Niedzielę LAETARE i IV Wielkiego Postu Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po tym nabożeństwie Msza święta o godz. 15.30. Puszka na Katolickie Radio Zamość.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski i K. i B Wojciechowski. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 23 maja o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko. Na klęczniku pod chórem, są jeszcze do nabycia paschaliki na stół wielkanocny po 7zł i baranki paschalne po 7zł. Zachęcam do nabywania. W ub. tygodniu w czwartek dwie panie z Instytutu Dziedzictwa Narodowego z Rzeszowa przeprowadziły weryfikację zabytkowej dzwonnicy oraz palcu cerkiewnego. Czekamy na dofinansowanie dzwonnicy. W piątek i w sobotę woluntariusze na naszego SKC włączą się w Ogólnopolską Akcję „Tak pomagam” poprzez zbiórkę artykułów spożywczych w sklepie Biedronka.
10. Z mojej inicjatywy w prezbiterium naszego kościoła zostało odnowionych 5 lampek elektrycznych. Prace te zostały wykonane przez panów: A. i R. Fedurko. Wpłynęły ofiary pieniężne na renowację ogrodzenia placu kościelnego z następujących dzielnic: Wygon-500zł, Smereczyna- 930zł, Moczary-210zł., Centrum-I-690zł., Czarne-310zł. 11. Dziękuję Paniom: A. Szczerbinin, M. Siteń i M. Czebanyk, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: E. Stankiewicz, B. Broź, E. Maksymiec.
12.Intencje mszalne.