Ogłoszenia duszpasterskie- 04.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 04.06.2023 r.
1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii świętej wielkanocnej. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. O godz. 10.45 nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci Trójcy Świętej w Potoku Jaworowskim o godz. 12.00. Dzisiaj w kościele św. Stanisława w Lubaczowie o godz. 13.00 Msza święta prymicyjna ks. Artura Łakomego. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.00. W poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, bpa i m. 3. We wtorek po Mszy świętej, nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msza święta o godz. 10.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy kapliczce koło p. J. Szutki, drugi przed budynkiem GOK, trzeci ołtarz przed figurą św. Jana Nepomucena, czwarty ołtarz na schodach przed głównym wejściem do kościoła. Proszę mieszkańców dzielnic: Centrum-I , Centrum-II, Wygonu i Mielnik o przygotowanie ołtarzy. Proszę strażaków do niesienia baldachimu, dzieci młodsze i komunijne do sypania kwiatków podczas procesji. Uczniów klasy VIII do niesienia obrazu św. Jana Pawła II, panie z KŻR, Legionu Maryi, Kręgu Biblijnego, młodzież z naszego KSM-u Promyk, ministrantów, radnych z Rady Parafialnej o zaangażowanie się w procesję. Osobą odpowiedzialną za procesję będzie pani D. Rudnik. 6.W Piątek w Oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 z procesją wokół kościoła, połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Msza święta o godz. 18.00. Ks. R. Karpowicz, zaprasza nas do udziału w Spotkaniu przy Studni, kaplica św. Antoniego, godz. 18.00 Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o pokój. Godz. 19.00 koncert akordeonowy M. Majcher. Godz. 20.00 Koncert zespołu „Luxtorpeda”.
7.W Sobotę 10 czerwca o godz. 8.30 powitamy pieszych pielgrzymów około 300 osób, zdążających do Nowin Horynieckich. Proszę panie z KGW o przygotowanie śniadania dla pielgrzymów. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. O godz. 10.45 procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Uroczystość odpustowa ku czci św. Brata Alberta w Dąbrowej k. Lubaczowa o godz. 12.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela. W czwartek wszyscy ministranci.
10. Proszę radnych z Rady Parafialnej o zabranie zeszytów. Zebrane ofiary pieniężne będą przeznaczone na zakup siatki ogrodzenia placu cerkiewnego. Ks. R. Karpowicz, zwraca się z uprzejmą prośbą do sołtysa P. St. Szpyta, oraz p. prezesa OSP H. Przeszłowskiego, o przygotowanie trasy przejścia dla pielgrzymów do jego posesji. W. Peszko w ub. Niedzielę, podczas XXV Przeglądu Pieśni Maryjnej w Łukawcu została wyróżniona dyplomem i obrazem Matki Bożej. Wpłynęły ofiary pieniężne z poświęcenia pól z następujących dzielnic: Czarne-75zł, Centrum-I-120zł., Podłęże-150zł., Centrum-II 125zł, Smereczyna-160zł, Moczary-100zł, Wygon-220zł., Mielniki-170zł. 11. Dziękuję Rodzicom uczniów z klasy VIII SP, za wykoszenie trawy na placu kościelnym i cerkiewnym, oraz za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę od godz. 10.00 kościół sprzątać będą panie: R. Brzeziak, M. Stasik, M. Olszówka.
12.Intencje mszalne.