Ogłoszenia Duszpasterskie 05.09.2021 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia Duszpasterskie 05.09.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 05.09.2021 r.

1.Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i przed godz. 11.00 odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Woluntariusze z naszego SKC po Mszach świętych, będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na „Pomoc Afgańczykom”. Dziś na Kresowej Osadzie w Baszni Dożynki Gminno-Dekanalne. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o ustanie pandemii koronawirusa. Przypominam, że w kościele każdy uczestnik liturgii powinien mieć zasłonięte usta i nos.
2. W tygodniu modlitwa różańcowa o godz. 17.30. Msze święte o godz. 18.00. We wtorek po Mszy św. nowenna do św. Antoniego z Padwy. 3.W środę 8 września święto Narodzenia NMP zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze święte o godz. 9.00 i 18.00 z poświęceniem ziarna siewnego i nasion. Po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W piątek po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.
6.W sobotę Msza św. o godz. 18.00. 7.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Dzień Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Marii Róży Czackiej. Święto Pieczonego Ziemniaka w naszej miejscowości w ramach Projektu #Szczepimy się z KGW# na Placu Zabaw od godz. 13.00 do godz. 18.00. Uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukawcu o godz. 12.00. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego WSD w Lublinie.
8. W ub. tygodniu w pomieszczeniu pod kościołem trwały prace przy szpachlowaniu ścian i betonowaniu części posadzki. W dniach 10 i 11.09. organizowana będzie Pielgrzymka autokarowa Legionu Maryi z Lubaczowa do Częstochowy w 100-lecie powstania Legionu Maryi. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt to 180zł od osoby.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. i K. Malec, D. Maszlanka. 10. Dziękuję Rodzinie Państwa Młodych, za posprzątanie kościoła, kaplicy, umycie ławek, konfesjonałów, posadzki płynem dezynfekującym i za ofiarowanie kwiatów.
11.Intencje mszalne.
12.W ubiegłym tygodniu w poniedziałek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Pelagię Basznianin. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niej.