Ogłoszenia duszpasterskie -05.11.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie -05.11.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 05.11.2023 r.
1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. O godz. 12.30 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami. Dzisiaj w Lubaczowie w kościele św. Stanisława Mszą świętą o godz. 11.00 rozpocznie się XXXVI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00. W poniedziałek podczas Mszy świętej modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Czarne i Podłęże. 3. We wtorek modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Centrum-I i Centrum-II. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Wygon i Smereczyna. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie formacyjne Legionu Maryi. 5.W Czwartek 9 listopada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Moczary i Mielniki. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego pap i dK. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę 11 listopada wspomnienie św. Marcina Tours bpa. W tym dniu przypada 105 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz. 8.00 gromadzimy się przy Krzyżu Niepodległościowym, po modlitwie i przemówieniach, udamy się na plac kościelny pod tablicę upamiętniającą 100 Rocznicę odzyskania Niepodległości tam złożenie kwiatów i zniczy. Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele o godz. 8.30. Po Mszy świętej montaż słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci z naszej SP. Proszę wszystkie rodziny z naszej parafii o wywieszenie flag narodowych przy swojej posesji. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Puszka na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: M. Sienkiewicz i R. Cisło w sobotę wszyscy ministranci. Na klęczniku pod chórem są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny po 7 zł. Kartki wypominkowe znajdują się na klęczniku pod chórem oraz przy bocznych ołtarzach. Uroczystość odpustowa ku czci NMP Ostrobramskiej będzie w naszej parafii 19 listopada o godz. 12.00. Msza święta z modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie w naszym kościele 23 listopada o godz. 17.00. Mszy świętej przewodniczył będzie O. Józef Witko. 10. Dziękuję Paniom: K. Sienkiewicz, M. Czarnej, St. Antosz, za prace porządkowe na placu kościelnym oraz za, posprzątanie kaplicy i kościoła. W piątek kościół sprzątać będą panie: W. Kowalska, S. Mańczak i J. Młodowiec.
11.Intencje mszalne.