Ogłoszenia duszpasterskie- 07.08.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 07.08.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 07.08.2022 r.
1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Imienia Jezus. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Dzisiaj po Mszach świętych każdy uczestnik liturgii może zabrać do domu ciekawą książkę oczywiście gratis. Trwają wakacje dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów, dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2.W tygodniu wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.30. Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek wspomnienie św. Dominika, k. Miesiąc sierpień to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. 3.We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. Po Mszy świętej Nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę święto św. Wawrzyńca, diakona i m. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W czwartek wspomnienie św. Klary, dz. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W sobotę 13 sierpnia w naszej wspólnocie parafialnej czwarte Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, którą poprowadzą dzieci z klasy III SP: M. Sienkiewicz, A. Serafin i M. Mędroń. Po modlitwie różańcowej ze śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP, wyruszymy z procesją wokół kościoła. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą dzieci. Po procesji Msza święta. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski, K. i B. Wojciechowski.
10.W ubiegłym tygodniu we wtorek 2 sierpnia w kościele św. Katarzyny w Zamościu odbyło się Sympozjum poświęcone życiu i działalności śp. Zofii Szczur jako Apostołki Jerych Różańcowych i kontynuatorki dzieła misyjnego Anatola Kaszczuka. Do 30 września można jeszcze składać świadectwa o śp. Z. Szczur na adres email: teresapias@wp.pl 11. Jutro o godz. 5.00 z parkingu przed kościołem wyjeżdżamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową z naszej parafii do Dukli, Miejsca Piastowego i Zagórza. Koszt to 70 zł. od osoby. Powrót o godz. 17.30. 12. Dziękuję Paniom: I. Skiba, A. Wojciechowskiej, i D. Przeszłowskiej, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: B. Peszko, R. Brzeziak, L. Czebanyk.
13. Intencje mszalne.