Ogłoszenia duszpasterskie- 08.01.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 08.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 08.01.2023 r.
1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Podczas Mszy świętych pokropienie wodą święconą. W liturgii kościoła kończy się czas Narodzenia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz.8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie opłatkowe dla pań z Legionu Maryi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu od wtorku do soboty Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. W poniedziałek Msza święta w kaplicy o godz. 8.00. Młodzież z naszego KSM-u weźmie udział w audycji radiowej w KRZ o godz. 17.00. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W czwartek Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W sobotę Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 w naszym kościele gościć będziemy zespół „Kresy” ze śpiewem kolęd i pastorałek. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 11. Dziękuję wszystkim rodzinom, za aktywne włączenie się w Jerycho Różańcowe. J. Maksymiec, J. i K. Czarny, za zbiórkę ofiar pieniężnych na pomoc dzieciom z Papui Nowej Gwinei. Zebrana kwota to: 310zł. Paniom: H. Kiczuła, A. Basznianin, M. Mędroń, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: B. Wawrzyn, M. Maszlanka, Wł. Burdzińska,
12. Intencje mszalne.