Ogłoszenia Duszpasterskie – 09.01.2022 r.

Brak komentarzy do Ogłoszenia Duszpasterskie – 09.01.2022 r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 09.01.2022 r.
1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Wraz z dzisiejszą niedzielą w liturgii kończymy czas Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i przed godz. 11.00 odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli. Podczas Mszy świętych pokropienie wodą święconą. Po Mszy św. o godz. 11.00 poświęcę nowy pulpit, miejsce przewodniczenia Mszy św. Pulpit został wykonany w pracowni pana J. Szpyta i St. Makary. Koszt to 2800 zł. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Janinę Siteń. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o ustanie pandemii koronawirusa. Przypominam, że w kościele każdy uczestnik liturgii powinien mieć zasłonięte usta i nos.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00. We wtorek po Mszy św. nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 3.W środę Msza św. o godz. 17.00. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 4.W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W piątek po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.
6.W sobotę Msza św. o godz. 17.00. 7.W przyszłą niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie opłatkowe dla ministrantów, KSM- Promyk, Szkolnej Armii Różańcowej i Kręgu Biblijnego.
8. Wpłynęły ofiary pieniężne z kolędy z następujących dzielnic: Centrum-I-1045zł., Mielniki-660zł.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Sienkiewicz, H. i Sz. Mańczak. 10. Dziękuję J. Maksymiec i J. Czarny, za kolędowanie w ub. czwartek na wsparcie krajów misyjnych: Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu. Zebrana kwota to: 550zł. Dziękuję D. Nieckarz, za przygotowanie świeczników w kaplicy pogrzebowej. Paniom: D. Lizak, E. Skiba i panu W. Zubrzyckiemu, za posprzątanie kościoła, kaplicy. W następną sobotę kościół sprzątać będą Panie: D. Flis, E. Flis i J. Kowalska.
11.Intencje mszalne.
12. W ubiegłym tygodniu w piątek zmarła śp. Janina Siteń. Dzisiaj o godz. 13.30 wyprowadzenie z kaplicy pogrzebowej, a o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa w naszym kościele. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niej.