Ogłoszenia duszpasterskie- 09.04.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 09.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 09.04.2023 r.
1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza święta o godz. 11.00, a po Mszy świętej trzeci Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Pięćdziesiąt dni jakie upływają do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzi kościół w radości i weselu jako jeden dzień świąteczny. Osiem pierwszych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy i obchodzi się jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w Piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi” nawet za pośrednictwem radia i telewizji. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. Jutro drugi dzień świąt, Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 czwarty Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Taca z jutrzejszego święta przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby KUL. 3. We wtorek po Mszy świętej Koronka i piąty Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego i nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej o godz. 18.00, Koronka i szósty Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego oraz nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W Czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00, Koronka i siódmy Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego oraz nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. Również w czwartek o godz. 16.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP. 6.W Piątek po Mszy świętej o godz. 18.00, Koronka i ósmy Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7.W Sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00, Koronka i dziewiąty Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. W kościele w Cewkowie o godz. 9.00 „Acies” święto Legionu Maryi. 8.W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszach świętych Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Woluntariusze z naszego SKC, zbierać będą ofiary pieniężne do puszek na „Fundusz Caritas”. W kościele o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Maszlanka.
10. We wtorek 4 kwietnia o godz. 11.00 został rozstrzygnięty Konkurs o Bł. ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim w formie ustnej w GOK-u w Załużu. Pierwsze miejsce zajęła p. D. Rudnik, drugie J. Kudyba i trzecie J. Wojciechowski. 1 kwietnia w Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych w Lisich Jamach palma wykonana przez panie z Klubu Seniora, zdobyła II miejsce. Gratulujemy. 11. Dziękuję wszystkim parafianom, za podjęcie czuwania w Wielki Czwartek, W. Piątek i w W. Sobotę. Dzieciom, młodzieży, strażakom z OSP, panu H. Przeszłowskiemu, za pełnienie warty przy Grobie Pańskim i obsługę procesji rezurekcyjnej. Panu organiście D. Nieckarzowi, scholii parafialnej, p. J. Wałczyk, za uświetnienie swoim śpiewem Triduum Paschalnego i dzisiejszej uroczystości. Klerykowi Krystianowi, A. Szczerbinin, ministrantom, za posługę przy ołtarzu. Pani D. Rudnik, za obsługę procesji. Paniom z KGW i Klubu Seniora, za wykonanie pięknych Palm Wielkanocnych. Dziękuje rodzicom dzieci z klasy III SP, za przygotowanie pięknej dekoracji wielkanocnej. Paniom: M. Czebanyk, T. R. A. Broź, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: E. Maksymiec, A. Peszko, K. Załoga.
12.Życzenia od Księży Biskupów.
13.Moi Drodzy! Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim przybyłym gościom i parafianom, składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią, będą pełne radości, miłości i pokoju, abyśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA” – Jezus żyje.
14. Intencje mszalne.
15.W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefa Stankiewicza. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.