Ogłoszenia duszpasterskie – 09.06.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X NIEDZIELA ZWYKŁA 09.06.2024 r.
1. Dziś dziesiąta Niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. O godz. 10.40 nabożeństwo czerwcowe. Uroczystości odpustowe w dwóch kościołach: Nowej Grobli i w Dąbkowie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 12.00. Poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Mielniki i Moczary od godz. 14.30. Ks. R. Karpowicz, serdecznie zaprasza nas do udziału w IV Spotkaniu przy Studni św. Antoniego na godz. 16.00. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30. 3. We wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4. W Środę nabożeństwo czerwcowe połączone z nowenną do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W Czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy. W naszej wspólnocie parafialnej drugie Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, którą poprowadzą dzieci z klasy III SP: W. Kowalski, D. Mazur i N. Cymbalista. Po modlitwie różańcowej, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie ze śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP wyruszymy z procesją wokół kościoła. Figurę Matki Bożej poniosą dzieci. Po procesji Msza święta. 6.W Piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i m. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Msza święta o godz. 18.00.
7.W Sobotę o godz. 10.00 podczas Mszy św. w kościele św. Stanisława w Lubaczowie nasz ministrant H. Buczek przyjmie posługę lektoratu. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Msza święta o godz. 18.00 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i 11.00 i o godz. 18.00. Puszka na organizację Exodusu Młodych. W Górecku Kościelnym Exodus Rodzin. W naszym kościele o godz. 15. 30 powitamy kopię Obrazu Matki Bożej Odwachowskiej z Katedry Zamojskiej, która pozostanie w naszej parafii, aż do poniedziałku do godz. 15.15. Modlitwy przy obrazie Matki Bożej poprowadzą panie z Legionu Maryi. Poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Wygon i Smereczyna od godz. 16.00.
9.Zapowiedzi przedślubne: Andrzej Związko, kawaler, zam. Korchów-I, par. Przemienienia Pańskiego Tarnogród i Joanna Cymbalista, panna, zam. Załuże, par. tut. Zapowiedź – I.
10. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela oraz nowi kandydaci na ministrantów z klasy III SP. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 8 sierpnia o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko. Każdego 19 dnia miesiąca począwszy od marca w naszej parafii trwa Nieustająca Modlitwa Różańcowa 58 osób modlących się na różańcu. 11. Dziękuję paniom z KGW, za przygotowanie śniadania dla pielgrzymów. I. Chlastawa i D. Rudnik, za przygotowanie śniadania dla księży na plebani. Rodzicom dzieci z klasy III SP, za przygotowanie pięknych ołtarzy wokół kościoła na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Paniom: B i E Załuskiej, M. Malec i E. Wojciechowskiej, za posprzątanie kościoła i kaplicy W sobotę kościół sprzątać będą Panie: M. Prasoł, M. Malec i R. Kamieniecka.
12.Intencje mszalne.