Ogłoszenia duszpasterskie – 09.10.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 09.10.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09.10.2022 r.
1. Dziś dwudziesta ósma niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Imienia Jezus. Wspólna modlitwa różańcowa o godz. 10.35. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu wspólna modlitwa różańcowa z udziałem dzieci z naszej SP od poniedziałku do czwartku i w sobotę o godz. 16.30, a Msze święte o godz. 17.00. W piątek modlitwa różańcowa o godz. 8.30, a Msza święta o godz. 9.00. W poniedziałek po Mszy świętej w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 3. We wtorek po Mszy Nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W czwartek 13 października wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, k. W naszej wspólnocie parafialnej szóste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa prowadzona przez dzieci z klasy IV SP: M. Figiela, A. Hypiak i A. Serafin. Po modlitwie różańcowej, ze śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP wyruszymy z procesją wokół kościoła. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą dzieci. Po procesji Msza święta o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek 14 października, Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwach pamiętamy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach. Modlitwa różańcowa o godz. 8.30. Msza święta o godz. 9.00, a po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Nasz kleryk K. Skiba podczas Mszy świętej o godz. 17.00 w WSD w Lublinie przyjmie strój duchowny.
7.W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, z. dK. Msza święta o godz. 17.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszach świętych uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. W Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie o godz. 14.00 rozpocznie się V Diecezjalny Dzień Skupienia dla osób modlących się za kapłanów.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec, D. Maszlanka.
10. Trwa Konkurs za Najpiękniej wykonany różaniec przez dzieci od klasy I do III SP. Różańce mogą być wykonane z żołędzi, kasztanów, jarzębiny itp. do 25 października można składać wykonane różańce w kościele. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 30 października br. W zakrystii są już Kalendarze na 2023 r. ścienne z wieńcami dożynkowymi po 6 zł., oraz KRZ po 8 zł. Zachęcam do nabywania. Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat po 130zł. od osoby. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Centrum-I-250zł., Czarne- 560zł., Moczary- 350zł. 11. Dziękuję Paniom: K. Ważnej, St. Antonik i B. Załuskiej, za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę pieniężną na kwiaty. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: M. Czekierda, B. Maślanka, M. Cisło.
12. Intencje mszalne.