Ogłoszenia duszpasterskie- 10.04.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 10.04.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA 10.04.2022 r.
1. Dziś Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej. Światowy Dzień Młodzieży. Podczas Mszy świętych poświęcenie palm. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli. Przed godz. 11.00 gromadzimy się na placu przed kościołem z palmami, a po obrzędzie poświęcenia palm, udamy się z procesją wokół kościoła. Po procesji w kościele rozpocznie się Msza św. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza święta o godz. 15.30. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie.
2. W Wielkim Tygodniu od poniedziałku do czwartku Msze święte o godz. 18.00. We wtorek po Mszy św. nowenna do św. Antoniego z Padwy. 3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. Rodzice dzieci z klasy IV SP od godz. 9.00 razem z panem kościelnym przygotują Ciemnicę, Boży Grób i posprzątają kościół. 4.W Wielki Czwartek, Dzień Kapłański, pamiątka ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Adoracja do godz. 22.00. 5.W Wielki Piątek, obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego roku życia. Od godz. 7.00 do godz. 15.00 Czuwanie przy Ciemnicy. O godz. 15.00 Koronka i Pierwszy Dzień nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Droga Krzyżowa na zewnątrz w kierunku dzielnicy Wygon do pani Z. Cieśla i powrót drugą stroną drogi do kościoła. Rozważania prowadzić będą: dzieci, młodzież i dorośli. W czasie Drogi Krzyżowej będzie niesiony drewniany Krzyż przez strażaków, dzieci, młodzież i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej dalszy ciąg Liturgii Wielkopiątkowej. Po zakończonej liturgii Czuwanie przy Bożym Grobie z piątku na sobotę i cały dzień Wielkiej Soboty do godz. 18.45. Zapraszam do czuwania strażaków, harcerzy, harcerki, młodzież oraz wszystkich parafian.
6.W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 10.00, 11.00 i 12.00. Po poświęceniu pokarmów, będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. 7.W Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte o godz. 6.00 Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła i druga Msza święta o godz. 11.00.
8. Prenumeratorów Tygodnika katolickiego ”Niedziela” proszę o uiszczenie opłat. W przedsionku kościoła na stoliku można zabrać do domu ciekawe książki oraz czasopisma katolickie gratis.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: od poniedziałku do środy: P. Sienkiewicz, H i Sz. Mańczak w pozostałe dni wszyscy ministranci. 10. Dziękuję wszystkim anonimowym woluntariuszom z naszej parafii, za pomoc udzieloną uchodźcom z Ukrainy. Pani Dyrektor naszej SP serdecznie dziękuje wszystkim parafianom za udział w Kiermaszu Wielkanocnym. Paniom z Klubu Seniora i z KGW, za wykonanie pięknych Palm Wielkanocnych. Dziękuję Paniom: K. Skiba, E. Kindrat, A. Czarny, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W środę kościół sprzątać będą rodzice dzieci z klasy IV SP.
11.Intencje mszalne.