Ogłoszenia duszpasterskie – 10.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 10.12.2023 r.
1. Dzisiaj druga Niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Puszka na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Dziś młodzież z naszego KSM-u zbiera ofiary pieniężne do puszek na pomoc Polakom mieszkającym na Wschodzie tym samym bierze udział w Akcji „Polak z Sercem”. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy św. o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte wotywne o NMP zwane Roratnimi w kaplicy oprócz czwartku i piątku o godz. 17.00. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę wspomnienie św. Łucji. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W Czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, k i dK. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się dwudniowe Rekolekcje Adwentowe. O godz. 9.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną dla dzieci z naszej SP. Po południu o godz. 17.00 Msza święta z nauką dla młodzieży i dorosłych. Po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie w salce na plebani spotkanie formacyjne Legionu Maryi. 6.W Piątek drugi dzień Rekolekcji i spowiedź od godz. 8.30. Msza święta z nauką dla dzieci o godz. 9.00. Po południu spowiedź od godz. 16.30. Msza święta z nauką dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00. Taca z tego dnia przeznaczona będzie dla ks. Rekolekcjonisty. Po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Derylak wikariusz z parafii św. Stanisława w Lubaczowie. W MDK w Lubaczowie III Gala Wolontariatu z udziałem pani Poseł na Sejm RP Teresy Pamuła.
7.W Sobotę Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. 8.W przyszłą III Niedzielę Adwentu GAUDETE czyli radości. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach diecezjalnego czuwania po Mszy świętej o godz. 8.30 do godz. 11.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Sienkiewicz i H. Buczek. Na klęczniku pod chórem są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny po 7 zł. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy będziemy wspierać finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. W ubiegłym miesiącu w naszym kościele w ławce znaleziono zegarek damski. Jest do odebrania na plebani. W ub. Niedzielę wsparliśmy finansowo p. M. Młodowca po pożarze dachu w budynku mieszkalnym zebrana kwota to 3325zł. P. Michał serdecznie dziękuje wszystkim rodzinom naszej parafii za okazaną pomoc finansową. Dziękuje strażakom z naszej OSP: p. H. Przeszłowskiemu, A. Basznianin i W. Rudnikowi, za pomoc w pracach na dachu budynku. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Jeśli ktoś ma zdjęcia z różnych wydarzeń w naszej miejscowości to proszę je przynieść do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do p. Łukasza. W poniedziałek 11 grudnia do naszego kościoła zostaną przywiezione organy w bardzo dobrym stanie z kościoła w Wólce Panieńskiej to prezent od ks. J. Cielicy. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie w naszym kościele 25 stycznia 2024 r., o godz. 17.00, którą poprowadzi O. Józef Witko.
10.Wpłynęły ofiary pieniężne z opłatków z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła z następujących dzielnic: Smereczyna- 710zł., Podłęże-500zł., Czarne-450zł., Centrum-I-900zł., Centrum-II-550zł., Czarne-510zł., Wygon-600zł. 11. Dziękuję Paniom: A. Dołęga, E. Hypiak, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: R. Mędroń, R. Sienkiewicz, J.Wałczyk.
12.Intencje mszalne.