Ogłoszenia duszpasterskie – 11.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X NIEDZIELA ZWYKŁA 11.06.2023 r.
1. Dziś dziesiąta niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Trwa oktawa Bożego Ciała o godz. 10.45 nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci św. Brata Alberta w Dąbrowej k. Lubaczowa o godz. 12.00. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.00. W poniedziałek przypada 24 rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Zamościu. 3. We wtorek 13 czerwca wspomnienie Antoniego z Padwy. W naszej wspólnocie drugie Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, prowadzona przez dzieci z klasy III SP: D. Noskowicza, R. Młodowiec i J. Załuską. Po modlitwie różańcowej, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, a po niej ze śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP, udamy się z procesją wokół kościoła. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą dzieci. Po Mszy świętej, nowenna do św. Antoniego z Padwy, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4. W Środę wspomnienie Bł. Michała Kozala, bpa i m. Po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej. 5.W Czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza święta o godz. 18.00 z poświęceniem wianków. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół kościoła. Na zakończenie procesji błogosławieństwo dzieci. Proszę rodziców dzieci z klasy III SP o przygotowanie ołtarzy. Proszę strażaków do niesienia baldachimu, dzieci młodsze i komunijne do sypania kwiatków podczas procesji. Uczniów klasy VIII do niesienia obrazu św. Jana Pawła II, panie z KŻR, Legionu Maryi, Kręgu Biblijnego, młodzież z naszego KSM-u Promyk, ministrantów, radnych z Rady Parafialnej o zaangażowanie się w procesję. Osobą odpowiedzialną za procesję będzie pani D. Rudnik. 6.W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 z procesją wokół kościoła, połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Msza święta o godz. 18.00. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7.W Sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza święta o godz. 18.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. O godz. 10.45 nabożeństwo czerwcowe. Uroczystości odpustowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbkowie i w Nowej Grobli o godz. 12.00. Exodus Rodzin w Górecku Kościelnym.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski i K i B. Wojciechowski. W czwartek wszyscy ministranci.
10. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Jaremko, kawaler, zam w Oleszycach, par. Narodzenia NMP i Patrycja Żelisko, panna, zam w Załużu, par. tut. Zapowiedź-I. 11. Dziękuję Paniom z KGW, za przygotowanie śniadania dla pielgrzymów. Paniom: R. Brzeziak, M. Stasik, M. Olszówka, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: D. Przeszłowska, L. Czebanyk, A. Maciejko.
12.Intencje mszalne.