Ogłoszenia duszpasterskie – 11.09.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 11.09.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2022 r.
1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukawcu o godz. 12.00. W Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie Diecezjalne Dożynki. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego WSD w Lublinie. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.30. Msze święte o godz. 18.00. 3. We wtorek 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK. W naszej wspólnocie parafialnej piąte Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, którą poprowadzą dzieci z klasy IV SP: F. Czebanyk, A. Hypiak i M. Mędroń. Po modlitwie różańcowej ze śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP wyruszymy z procesją wokół kościoła. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą dzieci. Po Litanii Nowenna do św. Antoniego z Padwy, a po nowennie Msza święta. 4. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W czwartek 15 września wspomnienie NMP Bolesnej. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, pap., i Cypriana, bpa. Msza święta o godz. 18.00, po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W sobotę Msza święta o godz. 18.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, patrona Polski. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Puszka na Katolickie Radio Zamość. Uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Dachnowie o godz. 12.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Maszlanka.
10. Do 30 września można jeszcze składać świadectwa o śp. Z. Szczur na adres email: teresapias@wp.pl. Prenumeratorom Tygodnika katolickiego „Niedziela” przypominam, że z dniem 4 września br., wzrosły opłaty, za prenumeratę o 2 zł., czyli koszt jednego egzemplarza wynosi obecnie 10 zł. Na łamach „Kresowiaka Galicyjskiego” ukazał się artykuł p. W. Rudnika o zjeździe absolwentów SP w 50 rocznicę ukończenia SP w Załużu. Makulaturę można składać na parkingu kościoła św. Stanisława w Lubaczowie do 19 września br. 11. Dziękuję panu St. Szpytowi, panom z Rady Parafialnej i Sołeckiej, p. H. Przeszłowskiemu prezesowi OSP, paniom KGW, za piękny wieniec dożynkowy, p. A. Skiba, za przygotowanie dekoracji dożynkowej, wszystkim rodzinom za zaangażowanie w przygotowanie Dożynek Gminno-dekanalych. Starostom dożynkowym z naszej miejscowości: p. P. Pukas, D. Antosz, oraz E. Załuskiej , j. Wojciechowskiej, D. Antosz, za dekoracje na zewnątrz kościoła. Paniom: Z. Czarny, St, Żelisko, K. Peszko, za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę pieniężną na kwiaty. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: M. Załuska, E. Załuska i M. Malec.
12. Intencje mszalne.