Ogłoszenia duszpasterskie- 11.12.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 11.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 11.12.2022 r.
1. Dziś Niedziela Gaudete – Radości. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Dzisiaj o godz. 16.00 w salce na plebani spotkanie z radnymi z Rady Parafialnej i Duszpastersko-Ekonomicznej. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tym tygodniu Msze święte Roratnie o NMP w poniedziałek, we wtorek, w piątek i w sobotę w kaplicy o godz. 17.00. Zachęcam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach z lampionami. 3. We wtorek wspomnienie św. Łucji, dz i m. 41 rocznica wprowadzenia w naszej Ojczyźnie stanu wojennego. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, k i dK. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się dwudniowe REKOLEKCJE ADWENTOWE. Msze święte w kościele o godz. 9.00 z udziałem dzieci z naszej SP, a o godz. 17.00 Msza święta z nauką dla młodzieży i dorosłych. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W czwartek drugi i ostatni dzień Rekolekcji. Dzień spowiedzi od godz. 8.30 spowiedź. Msza święta z udziałem dzieci ze SP o godz. 9.00. Po południu spowiedź od godz. 16.00 do godz. 17.00. Msza święta o godz. 17.00 z nauką dla młodzieży i dorosłych i zakończenie rekolekcji. Rekolekcje poprowadzi ks. St. Gorczyński proboszcz z Potoka Jaworowskiego. Po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek Msza święta Roratnia o NMP w kaplicy o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W sobotę Msza święta Roratnia o NMP w kaplicy o godz. 17.00. 8.W przyszłą czwartą Niedzielę Adwentu Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów z naszej SP. Przed i po Mszach świętych uczniowie z naszej SP, sprzedawać będą piękne stroiki, ozdoby choinkowe.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. załuski, K. i B. Wojciechowski.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 r.
11.Na klęczniku pod chórem są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny po 7 zł. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Smereczyna- 1030zł., Czarne-350zł., Moczary-530zł., Centrum-I-840zł., Wygon-480zł., Podłęże-594zł., Centrum-II-720zł., Mielniki-600zł. 12. Dziękuję Paniom: A. Cymbalista, M. Czarnej, K. Sienkiewicz, za posprzątanie kościoła, kaplicy oraz za ofiarę pieniężną na środki czystości. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: St. Antosz, W. Kowalska, S. Mańczak.
13. Intencje mszalne.
14.W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Elżbietę Kowalską. Pomódlmy się o jej zbawienie.