OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

       DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA  14.10.2018 r.

 

1.Św. Jan Paweł II przez całe życie uczył się być ojcem i stawał się nim dla innych. Uczył się takiej postawy od swojego ojca w domu rodzinnym. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Dzień Edukacji Narodowej w modlitwie pamiętajmy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Wspólna modlitwa różańcowa o godz. 10.30. Po Mszach świętych ministranci zbierać będą do puszek ofiary pieniężne na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II. W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa dz. dK, we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej z. Po Mszy św. uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.

  1. Od poniedziałku do soboty wspólna modlitwa różańcowa o godz. 16.00, a po modlitwie różańcowej Msza św. o godz. 16.30. Przypominam, że za odmówienie części Różańca 5 tajemnic zyskuje się odpust zupełny. Wszystkie  dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej począwszy od klasy I aż do VIII muszą wziąć udział w modlitwie różańcowej.                                                                                                                                                                                              3.W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego bp m, po modlitwie różańcowej  o godz. 16.00 nowenna do NMP Ostrobramskiej, a po nowennie Msza św. Po Mszy św. w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                   4.W czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty. Patronalne święto Służby Zdrowia. Modlitwa różańcowa o godz. 16.00 połączona z nowenną do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe i święte powołania do służby w Kościele.                                                                                                                      5.W piątek modlitwa różańcowa o godz. 16.00 połączona z  nowenną do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Msza św., a po Mszy św. uczczenie relikwii Bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

6.W sobotę wspomnienie św. Jana Kantego k. Patronalne święto Ludzi Nauki. W salce na plebani nauka gry na organach i pianinie od godz. 8.30.                                                                                                   7.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Za tydzień taca na misje.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Krystian, Adaś Skiba i Kacper Kołodziej.

9.Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Centrum I-50zł., Czarne-150zł.W dniu 11 listopada podczas Mszy św. o godz. 8.30 na zewnątrz naszego kościoła zostanie odsłonięta pamiątkowa Tablica upamiętniająca setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Umiłowaną Ojczyznę Polskę.

10.W zakrystii są już do nabycia kalendarze książkowe rolników na 2019 rok po 26 zł., ścienne po 6 zł. oraz KRZ po 5 zł. Zachęcam do nabywania.                                                                                                                                                                                                                   11. Dziękuję Panom: D. Nieckarz, R. Fedurko, za wykoszenie trawy na placu kościelnym i cerkiewnym. Paniom: M. Antonik, K i R. Fedurko, H. Witko, za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

12.Intencje mszalne.