Ogłoszenia duszpasterskie- 12.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA 12.02.2023 r.
1. Dziś szósta niedziela zwykła. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszki na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji. Po Mszy świętej o godz.8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu od wtorku do soboty Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. W poniedziałek w kościele o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. Msza święta z okazji 30- lecia powstania KSM w naszym kościele z udziałem przedstawicieli młodzieży z Baszni Dolnej, z Zamościa i naszej miejscowości o godz. 18.00. Podczas Mszy świętej uczczenie relikwii Bł. Karoliny Kózkówny. Oprawa muzyczna zespołu z MDK w Lubaczowie pana A. Kindrata. Po Mszy świętej w GOK-u w Załużu gorący posiłek przygotowany przez panie z KGW i zabawa walentynkowa do godz. 21.00. Przed i po Mszy świętej kiermasz KSM-u, będzie można nabyć ciekawe gadżedy, publikacje książkowe, ulotki z okazji 30-lecia KSM-u w naszej diecezji. 3. We wtorek święto świętych Cyryla Mnicha i Metodego bpa, Patronów Europy. Dzień świętego Walentego. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4. W środę Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W czwartek po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W sobotę Msza święta o godz. 17.00 w kaplicy. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego WSD w Lublinie.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 11. Dziękuję Paniom: E. Kindrat, K. Skiba i A. Czarny, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: I. Szpyt, T. Dobko i I. Chlastawa.
12. Intencje mszalne.