Ogłoszenia duszpasterskie- 12.06.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 12.06.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12.06.2022 r.
1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszy św o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, a o godz. 10.45 nabożeństwo czerwcowe. Dzisiaj Uroczystość odpustowa ku czci Trójcy Świętej w Potoku Jaworowskim o godz. 12.00. Dziś na rynku w Lubaczowie od godz. 15.00 Piknik „Rodzina Rodzinie” występy zespołów takich jak Arka Noego, Szkoły Muzycznej, koncert chóru Jednego Serca i Jednego Ducha. W Zamościu odbędzie się Dzień Papieski. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2.W poniedziałek 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego Padwy, k. i dK. W naszej wspólnocie parafialnej drugie Nabożeństwo Fatimskie z udziałem wszystkich dzieci z naszej szkoły. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, którą poprowadzą dzieci z klasy III SP: M. Figiela, A. Serafin i A. Hypiak. Po modlitwie różańcowej wyruszymy z procesją wokół kościoła ze śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą dzieci. Po procesji Msza święta. Codzienna modlitwa różańcowa o godz. 17.00. We wtorek wspomnienie Bł. Michała Kozala . Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, połączone z nowenną do św. Antoniego z Padwy. 3. W środę nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 połączone z nowenną do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nabożeństwie Msza św o godz. 18.00. Również w środę w kościele o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. 4.W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W polskiej tradycji zwane Bożym Ciałem. Msza święta o godz. 10.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i nowennę do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy kapliczce obok p. J. Szutki. Drugi ołtarz przed budynkiem GOK-u. Trzeci ołtarz przed figurą św. Jana Nepomucena. Czwarty ołtarz na schodach kościoła. Proszę mieszkańców dzielnic: Centrum-I i Centrum-II o przygotowanie czterech ołtarzy. Zapraszam dzieci pierwszo-komunijne i młodsze do sypania kwiatków podczas procesji. Strażaków z naszej OSP do niesienia baldachimu. Ministrantów, młodzież i dorosłych do zaangażowania się w procesję. Osobą odpowiedzialną za procesję będzie p. D. Rudnik. 5.W Piątek w Oktawie Bożego Ciała wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 z procesją wokół kościoła, połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego, a po nowennie Msza św o godz. 18.00. Po Mszy świętej w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.
6.W sobotę w naszej parafii od godz. 15.00 do godz. 18.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, z procesją wokół kościoła, a po niej Msza św. 7.W przyszłą Niedzielę Msze św o godz. 8.30 i 11.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 10.45., z procesją wokół kościoła. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele, rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu z relikwiami Bł. Ks. J. Popiełuszko. Oto harmonogram adoracji: od godz. 16.00 do 18.00- Czarne, od 18.00 do 20.00- Podłęże, od 20.00 do 22.00- Centrum-I, od 22.00 do 24.00- Centrum-II, od 24.00 do 2.00- Wygon, od 2.00 do 4.00- Smereczyna, od 4.00 do 6.00- Moczary, od 6.00 do 8.00- Mielniki, od 8.00 do 10.00- Czarne, od 10.00 do 12.00- Podłęże, od 12.00 do 14.00- Centrum-I, od 14.00 do 15.00- Centrum-II.
8. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski i K i B. Wojciechowski. W czwartek wszyscy ministranci. 9.Wpłynęły ofiary pieniężne z poświęcenia pól: Moczary-100zł., oraz z renowację ogrodzenia kościoła: Wygon-410zł. 10. Dziękuję Paniom z KGW, za przygotowanie śniadania dla pielgrzymów. Panom: St. Szpyt, A. Basznianin, J. Pukas, Zb. Cieśla, za renowację słupów ogrodzenia kościoła. Paniom: L. Mazurek, E. Antonik, I. Tabin, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: D. Gujda, M. Antonik, M. Załuska.
11. Intencje mszalne.
12.W ubiegłą niedzielę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefa Załuskiego. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.