Ogłoszenia duszpasterskie – 12.11.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 12.11.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11.2023 r.
1. Dzisiaj w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Puszka na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. Dzisiaj w Kobylnicy Wołoskiej odpust ku czci św. Jozafata o godz. 12.00. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00. W poniedziałek wspomnienie świętych pierwszych męczenników Polski: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. Podczas Mszy świętej modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Czarne i Podłęże. 3. We wtorek modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Centrum-I i Centrum-II. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4. W Środę modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Wygon i Smereczyna. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W Czwartek modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Moczary i Mielniki. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,z. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę 18 listopada święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Zamościu. 8.W przyszłą Niedzielę 19 listopada w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość odpustowa ku czci NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 12.00 suma odpustowa. Oprawa muzyczna w wykonaniu chóru „Radość” z Lubaczowa. Proszę strażaków z OSP o niesienie baldachimu, dzieci, młodzież, panie z KŻR, Legionu Maryi o zaangażowanie się w procesję opustową wokół kościoła. Osobą odpowiedzialną za procesję będzie pani D. Rudnik. Proszę panie z KGW o przygotowanie obiadu odpustowego dla księży.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Sienkiewicz i H. Buczek w niedzielę wszyscy ministranci. Na klęczniku pod chórem są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny po 7 zł. Kartki wypominkowe znajdują się na klęczniku pod chórem oraz przy bocznych ołtarzach. Msza święta z modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie w naszym kościele 23 listopada o godz. 17.00. Mszy świętej przewodniczył będzie O. Józef Witko. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy będziemy wspierać finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. 10. Dziękuję Panom: A. Kamienieckiemu, Zb. Cieśla, za odrestaurowanie krzyża znajdującego się na polu. Panu R. Fedurko, za wykoszenie trawy na placu kościelnym. Panom: W. Rudnikowi, Zb. Cieśla, za wykonanie drewnianego ogrodzenia przed plebanią. Panu J. Borchowiec, za wykonanie kamiennej półki na zewnętrznej ścianie kościoła pod tablicą upamiętniającą 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Paniom: S. Mańczak, J. Młodowiec i M. Kowalskiemu, za prace porządkowe na placu kościelnym oraz za, posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: B. Flis, A. Cołta i M. Kogut.
11.Intencje mszalne.