Ogłoszenia duszpasterskie – 13.08.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 13.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.2023 r.
1. Dziś dziewiętnasta niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. W naszej wspólnocie parafialnej czwarte Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 10.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez dzieci z klasy III SP: J. Wawrzyna, R. Młodowiec i S. Nicpoń. Po modlitwie różańcowej ze śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP udamy się z procesją wokół kościoła. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą dzieci. Po procesji Msza święta o godz. 11.00. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, k i m. 3. We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 10.00 z poświęceniem ziół i kwiatów. W naszej parafii w tym dniu Dożynki parafialne. Msza święta dziękczynna za plony z udziałem wszystkich rodzin i poświęceniem wieńca dożynkowego o godz. 10.00. Po Mszy świętej o godz. 8.30 nowenna do św. Antoniego z Padwy. W sąsiedniej parafii w Nowym Siole Uroczystość odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP o godz. 12.00. 103 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Zbiórka do puszki na pomoc poszkodowanym w czasie powodzi dla Słoweni. Trwa miesiąc sierpień, czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn abstynencji od napojów alkoholowych. 4. W Środę po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Czwartek wspomnienie św. Jacka, k. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę Msza święta o godz. 8.00. X Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych do Krasnobrodu. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Pan St. Czarny potrzebuje środków finansowych na zakup opatrunków. Miesięczny koszt na zakup opatrunków wynosi 6tys.zł. Zbiórka na ten cel w przyszłą niedzielę.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski i K i B. Wojciechowski. 12. Dziękuję K. Skiba, za zorganizowanie spływu kajakowego dla ministrantów w ubiegłym tygodniu w Hucie Szumy. Panu Zb. Cieśla, za wykonanie pracy przy wyrównaniu kostki brukowej obok groty Matki Bożej. D i M. Stopyra, udział w ŚDM w Lizbonie. Paniom: B. Załuskiej, M. Czekierda i B. Maślanka, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: M. Cisło, J. Przeszłowska i M. Wojciechowska.
13.Intencje mszalne.