Ogłoszenia duszpasterskie- 14.08.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 14.08.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA 14.08.2022 r.
1. Dziś dwudziesta niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Imienia Jezus. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Miesiąc sierpień to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP w polskiej tradycji zwana świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 10.00 z poświęceniem ziół i kwiatów. Rocznica „Cudu nad Wisłą”. W Nowym Siole Uroczystość odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP o godz. 12.00. Koncert zespołu „Mazowsze” na Rynku Wielkim w Zamościu o godz. 19.00. 3. Od wtorku do soboty wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.30. Msze święte o godz. 18.00. We wtorek po Mszy świętej Nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę wspomnienie św. Jacka, k. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W czwartek po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 rozpocznie się w naszej parafii dziewięciogodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki do godz. 24.00. Oto harmonogram czuwania: od godz. 19.00 do 20.00 mieszkańcy dzielnicy Czarne, od godz. 20.00 do 21.00- Podłęże, od godz. 21.00 do 22.00- Centrum-I, od 22.00 do 23.00- Centrum-II, od 23.00 do 24.00- Wygon. Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i dK. Z Zamościa z placu przed kaplicą szpitalną o godz. 7.00 wyruszy IX Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych do Krasnobrodu. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Maszlanka.
10.W dniu 2 sierpnia br. w kościele św. Katarzyny w Zamościu odbyło się Sympozjum poświęcone życiu i działalności śp. Zofii Szczur jako Apostołki Jerych Różańcowych i kontynuatorki dzieła misyjnego Anatola Kaszczuka. Do 30 września można jeszcze składać świadectwa o śp. Z. Szczur na adres email: teresapias@wp.pl 11. Tradycyjnie tak jak w poprzednich latach wrócimy do Jerycha Różańcowego, które w naszej parafii będzie w dniach od 31 grudnia 2022 r. do 6 stycznia 2023 roku. 12. Dziękuję Paniom: B. Peszko, R. Brzeziak, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: L. Czebanyk, M. Stasik, M. Olszówka, M. Załuska.
13. Intencje mszalne.