OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

       TRZDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA  04.11.2018 r.

 

1.Ewangelia z dzisiejszej niedzieli przypomina nam i za sprawą słów Pana Jezusa kieruje naszą uwagę na przykazanie miłości Boga i bliźniego. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Uroczystość odpustowa ku czci św. Karola Boromeusza w Lubaczowie o godz. 12.00.

  1. Od poniedziałku do soboty Msze święte w kościele o godz. 16.00. W poniedziałek po Mszy św. uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny. Od poniedziałku do czwartku czytane będą wypominki. W poniedziałek modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Czarne i Podłęże. We wtorek : Centrum I i Centrum II. W środę : Wygon i Smereczyna. W czwartek: Moczary i Mielniki.                                                                                                                                                                                        3.W środę Msza św. o godz. 16.00, po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                  4.W czwartek Msza św. o godz. 16.00, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele.                                                                                                                      5.W piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest „Matką i Głową” wszystkich kościołów, a zarazem katedrą biskupa Rzymu, czyli Papieża Franciszka, o którym szczególnie pamiętamy w naszych modlitwach. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Msza św. o godz. 16.00.

6.W sobotę 10 listopada wspomnienie św. Leona Wielkiego pap. i dK. Msza św. o godz. 16.00.  Bardzo proszę wszystkich mieszkańców, aby  już w sobotę przed każdą posesją była wywieszona flaga narodowa.                                                                                                            7.W przyszłą Niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość odpustowa ku czci NMP Ostrobramskiej połączona z Narodowym Świętem Niepodległości. O godz. 8.00 gromadzimy się przed Krzyżem Niepodległościowym, Grono Pedagogiczne wraz z uczniami i sztandarem naszej SP, młodzież, Harcerze, strażacy z OSP ze sztandarem, władze samorządowe naszej Gminy, oraz cała społeczność z Załuża. Przy Krzyżu modlitwa za Ojczyznę, złożenie zniczy. Przemarsz na plac kościelny, a przed kościołem poświęcenie i odsłonięcie Tablicy upamiętniającej setną rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości.  Msza święta o godz. 8.30 za Ojczyznę, którą celebrował będzie i kazanie wygłosi J. E. Ks. Bp Dr hab. Mariusz Leszczyński. Po Mszy św. Teatr Młodych, zaprezentuje spektakl ku czci Niepodległości naszej Ojczyzny przygotowany przez panią J. Szczerbinin. Suma odpustowa o godz. 12.00 za parafian, a sprawował ją będzie i kazanie wygłosi ks. Paweł Szutka. Proszę, dzieci, młodzież, p. A. Skiba, harcerzy, dzieci z naszej SP ze sztandarem, strażaków ze sztandarem do udziału we Mszy św. o godz. 8.30. Na sumę odpustową proszę pana kościelnego, organistę, ministrantów, dzieci , młodzież, p. A. Skiba, harcerzy, panie z KŻR, Legionu Maryi do zaangażowania się w przygotowaniu tej uroczystości,  strażaków z OSP do niesienia baldachimu podczas procesji. Osobą odpowiedzialną za przebieg procesji będzie p. D. Rudnik.  W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Puszka na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W przyszłą niedzielę przed Mszami świętymi odśpiewamy nasz Hymn narodowy.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Paweł Witko i Krystian, Adaś Skiba.

  1. Trwają prace modernizacyjne związane z instalacją gazową w naszym kościele. Wpłynęła ofiara pieniężna z dzielnicy Smereczyna-210zł.

10.W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze książkowe rolników na 2019 rok po 26 zł., ścienne po 6 zł. oraz KRZ po 5 zł. Zachęcam do nabywania. Kartki wypominkowe znajdują sie na stoliku pod chórem.                                                                                                                                                                                                          11. Dziękuję Panu Z. Cieśla, za pracę przy ociepleniu stropu w pomieszczeniu gospodarczym plebani. Panom: W. Rudnik, St. Szpyt, za wywiezienie odpadów z placu kościelnego. Paniom: D. Antosz, M. Sikora, H. Maszlanka, za posprzątanie kościoła i ofiarowanie kwiatów. Paniom: G. Młodowiec, W. Obirek, H. Mślanka, St. Wawrzaszek, W. Zygarlickiej, za posprzątanie kościoła, oraz za prace porządkowe na parkingu przed kościołem, placu kościelnym, gromadzenia liści.

12.Intencje mszalne.