OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

       TRZDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA  11.11.2018 r.

 

1.Dziś w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość odpustowa ku czci NMP Ostrobramskiej, połączona z setną rocznicą odzyskania przez naszą umiłowaną Ojczyznę Polskę Jej Niepodległego bytu. Suma odpustowa o godz. 12.00. Mszę świętą celebrował będzie i kazanie wygłosi ks. Paweł Szutka . J. E. Ks. Bp Dr hab. Mariusz Leszczyński przed Mszą św. o godz. 8.30 na zewnętrznej ścianie kościoła poświęcił tablicę upamiętniającą setną rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Puszka na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata bp m. We wtorek wspomnienie pierwszych polskich męczenników św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

  1. Od poniedziałku do soboty Msze święte w kościele o godz. 16.00. Od poniedziałku do czwartku czytane będą wypominki. W poniedziałek modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Czarne i Podłęże. We wtorek : Centrum I i Centrum II. W środę : Wygon i Smereczyna. W czwartek: Moczary i Mielniki.                                                                                                                                                                                        3.W środę Msza św. o godz. 16.00, po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                  4.W czwartek Msza św. o godz. 16.00, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele.                                                                                                                      5.W piątek Msza św. o godz. 16.00. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po nowennie uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.

6.W sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, z. Od godz.. 8.30 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Msza św. o godz. 16.00.                                                                                                         7.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Rocznica Poświęcenia Katedry w Zamościu. W katedrze uroczystość.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Łukasz Przeszłowski i Konrad Załuski.

  1. Trwają prace modernizacyjne związane z instalacją gazową w naszym kościele. W ubiegłym tygodniu zostały zainstalowane: dwa grzejniki pod chórem i piec gazowy w kotłowni kościoła. W ubiegłym tygodniu we wtorek, za dotychczas wykonane prace została wpłacona kwota: 7000zł. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Centrum I-20 zł., Podłęże-390zł., Czarne-110zł., Mielniki-200zł.

10.W zakrystii jest jeszcze do nabycia jeden kalendarz książkowy rolników na 2019 rok po 26 zł., oraz kilka egzemplarzy ściennych po 6 zł.i i KRZ po 5 zł. Zachęcam do nabywania.                                                                                                                                                                                                           11. Dziękuję J. E. Ks. Biskupowi Dr hab. Mariuszowi Leszczyńskiemu, za poświęcenie tablicy na zew. ścianie naszego kościoła, oraz za celebrę Mszy św. i wygłoszone do nas słowo Boże. Władzom samorządowym: panu wójtowi naszej Gminy W. Kaplowi, wojsku, Jednostce Strzeleckej, kombatantom AK z okręgu lubaczowskiego, harcerzom, strażakom z OSP z Załuża ze sztandarem. Panu St. Szpytowi- sołtysowi naszej miejscowości, pani J. Rudnik. Pani dyrektor E. Kudyba wraz z Gronem Pedagogicznym, uczniom naszej SP ze sztandarem. Lektorom, ministrantom, p. kościelnemu, organiście. Wszystkim przybyłym gościom na dzisiejszą uroczystość. Ks. P. Szutka, za celebrę Mszy św. odpustowej oraz, za tak pięknie wygłoszone kazanie. Księżom z naszego dekanatu. Pani A. Skiba, harcerzom, p. H. Przeszłowskiemu  prezesowi OSP, strażakom, za niesienie baldachimu, dzieciom, młodzieży, paniom z KŻR, Legionu Maryi, LSO, p. D. Nieckarzowi naszemu organiście, za zaangażowanie się w dzisiejszą uroczystość. Dzieciom i młodzieży z Teatru Młodych P. J. Szczerbinin, za przygotowanie spektaklu patriotycznego o Niepodległości naszej Ojczyzny. P. D. Rudnik, za przygotowanie procesji wokół kościoła. Panom: W. Rudnik, St. Szpyt, za wywiezienie odpadów z placu kościelnego. Panom: R. Fedurko, K. Witko, za wykonane prace stolarskie w kościele. Paniom: D. Antosz, E. Załuskiej, za ułożenie kwiatów. Paniom: M., A., W. Cymbalista, R., K. Sienkiewicz, M. czarny, St. Antosz, S. Mańczak, B. Szmagara,, J. Młodowiec, E. Cołta, M. Krzych, M. Kogut, P. J. i T. Mańczak, ofiarę pieniężną, za zakup środków czystości, posprzątanie kościoła, oraz za prace porządkowe na placu kościelnym.

12.Intencje mszalne.