Ogłoszenia Duszpasterskie- 17.04.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia Duszpasterskie- 17.04.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17.04.2022 r.
1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św o godz. 11.00, a po Mszy św trzeci dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Pięćdziesiąt dni jakie upływają do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzi kościół w radości i weselu jako jeden dzień świąteczny. Osiem pierwszych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy i obchodzi się jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dziś można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi” nawet za pośrednictwem radia i telewizji. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie.
2.Jutro drugi dzień świąt, Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św o godz. 8.30, 11.00. Przed Mszą św o godz. 11.00 czwarty dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Taca z jutrzejszego święta przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby KUL. We wtorek 19 kwietnia w kościele o godz. 15.00 Koronką i nowenną do Miłosierdzia Bożego piąty dzień, nowenną do św. Antoniego z Padwy, rozpocznie w naszej wspólnocie parafialnej całodobowe czuwanie z relikwiami Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Msza św o godz. 18.00. Po Mszy św dalszy ciąg adoracji i czuwania w kaplicy. Oto harmonogram czuwania: od godz. 19.00 do 21.00 Czarne, od 21.00 do 23.00 Podłęże, od 23.00 do 1.00 Centrum-I, od 1.00 do 3.00 Centrum-II, od 3.00 do 5.00 Wygon, od 5.00 do7.00 Smereczyna, od 7.00 do 9,00 Moczary, od 9.00 do 11,00 Mielniki, od 11.00 do 13.00 Czarne, od 13.00 do 15.00 Podłęże. 3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00, Koronka i szósty dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego i nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek Msza św o godz. 17.00. Po Mszy św, Koronka i siódmy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego oraz nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W Piątek po Mszy św o godz. 18.00, Koronka i ósmy Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6.W sobotę po Mszy św o godz. 18.00, Koronka i dziewiąty dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. 7.W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszach świętych Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Woluntariusze z naszego SKC zbierać będą ofiary pieniężne do puszek na „Fundusz Miłosierdzia”. Podczas Mszy św o godz. 11.00 poświęcenie i wręczenie modlitewników dla dzieci z klasy III SP. Po Mszy św o godz. 11.00 w kościele spotkanie z rodzicami i dziećmi z klasy III SP.W kościele o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.
8. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: Piotr Załuski i K. i B. Wojciechowski. 9. Dziękuję wszystkim parafianom, za podjęcie czuwania w Wielki Czwartek, Piątek i w Sobotę. Dzieciom z SKC, młodzieży z KSM, harcerzom, p. A. Skiba, strażakom z OSP, panu H. Przeszłowskiemu, za pełnienie warty przy Grobie Pańskim i obsługę procesji rezurekcyjnej, dorosłym. Panu organiście D. Nieckarz, M. Speranza, za uświetnienie swoim śpiewem Triduum Paschalnego i dzisiejszej uroczystości. Pani A. Szczerbinin, klerykowi Krystianowi, lektorom, ministrantom, za posługę przy ołtarzu. Pani D. Rudnik, za obsługę procesji. Paniom z Klubu Seniora i z KGW, za wykonanie pięknych Palm Wielkanocnych. Dziękuję rodzicom dzieci z klasy IV, za posprzątanie parkingu, kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: I. Szpyt, T. Dobko, I. Chlastawa.
10.Życzenia od Księży Biskupów.
11.Moi Drodzy! Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim przybyłym gościom i parafianom, składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią, będą pełne radości, miłości i pokoju, abyśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA” – Jezus żyje.
12. Intencje mszalne.