Ogłoszenia duszpasterskie- 17.09.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 17.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023 r.
1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów katolickich. Puszka na Katolickie Radio Zamość. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. Dzisiaj Uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Dachnowie i w Łukawcu o godz. 12.00. W kaplicy na Podlesiu Uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Imienia Maryi o godz. 13.30. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W poniedziałek 18 września święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, patrona Polski. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej SP na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do godz. 18.00. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej., a po nowennie w salce na plebani spotkanie formacyjne Legionu Maryi. 5.W Czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek 22 września wspominamy bł. Bernardynę Jabłońską, albertynkę urodzoną w Pizunach k. Narola. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. Nasi ministranci wezmą udział w VI Diecezjalnej Pielgrzymce LSO w Krasnobrodzie. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 8.00. Msza święta o godz. 18.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klasy III SP. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z rodzicami i dziećmi z klasy III SP, a bezpośrednio po nim spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w naszej diecezji.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski i K. i B Wojciechowski. W sklepie religijnym Hebar w Lubaczowie są już do nabycia podręczniki do nauki religii. Zachęcam do nabywania. W zakrystii są już do nabycia kalendarze ścienne KRZ na 2024 r. po 10zł. 12. Dziękuję państwu młodym, za ofiarowanie kwiatów oraz posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: S. Kapel, D. Lizak, i pan W. Zubrzycki.
13.Intencje mszalne.
14.W ub tygodniu w piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Grzegorza Koguta. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.