Ogłoszenia duszpasterskie – 17.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 17.12.2023 r.
1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Radości czyli GAUDETE, ponieważ Pan jest blisko. Ponadto rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte wotywne o NMP zwane Roratnimi w kaplicy o godz. 17.00. W poniedziałek 18 grudnia o godz. 18.00 w naszym Domu Kultury Klub Seniora organizuje „Spotkanie Opłatkowe Pokoleń”. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. W Domu Kultury naszej miejscowości o godz. 11.00 wigilia szkolna. 5.W Czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 8.00 będę odwiedzał chorych. Proszę o telefoniczne zgłoszenia.
7.W Sobotę Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. 8.W przyszłą IV Niedzielę Adwentu Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. W naszym kościele będzie „Betlejemskie światło Pokoju”. Każdy będzie mógł je zabrać do swojego domu. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Stół przykryty białym obrusem, a pod nim siano. Na stole zapalamy świecę wigilijną. Czytamy z Pisma Świętego fragment Ewangelii wg św. Łukasza 2, 1-14, o Narodzeniu Jezusa. Wspólnie odmawiamy modlitwę: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga oraz za zmarłych. Dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Msza święta o północy zwana „Pasterką” w intencji kolejarzy. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na „Fundusz Obrony Życia”.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela. Na klęczniku pod chórem są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny po 7 zł. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy będziemy wspierać finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Jeśli ktoś ma zdjęcia z różnych wydarzeń w naszej miejscowości to proszę je przynieść do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do p. Łukasza. W poniedziałek 11 grudnia do naszego kościoła zostały przywiezione organy w bardzo dobrym stanie z kościoła w Wólce Panieńskiej to prezent od ks. J. Cielicy. Serdecznie dziękujemy ks. Janowi za piękny dar. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie w naszym kościele 25 stycznia 2024 r., o godz. 17.00, którą poprowadzi O. Józef Witko.
10.Wpłynęły ofiary pieniężne z opłatków z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła z następujących dzielnic: Smereczyna- 710zł., Podłęże-500zł., Czarne-450zł., Centrum-I-900zł., Centrum-II-550zł., Czarne-510zł., Wygon-600zł. Mielniki-500zł. 11. Dziękuję panom: P. Pukas, R. Fedurko, D. Nieckarz, za transport organów z Wólki Panieńskiej do naszego kościoła. A. Cwynar, za przywiezienie choinek do kościoła. Paniom: D. Rudnik, I. Chlastawa, za przygotowanie śniadania dla księży spowiedników z naszego dekanatu. Cieszymy się wszyscy, że pan R. Fedurko wrócił do swej funkcji kościelnego. Paniom: R. Mędroń, R. Sienkiewicz, J. Wałczyk, za posprzątanie kaplicy i kościoła. We wtorek od godz. 16.00 kościół i kaplicę świątecznymi dekoracjami, choinki, szopkę, przygotowywać będą rodzice dzieci z klasy III SP., wraz ze sprzątaniem kościoła.
12.Intencje mszalne.