OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

       UROCZYSTOŚĆ JEZUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA  25.11.2018 r.

 

1.Jezus sprawiedliwy i pełen miłosierdzia Król naszych serc, prowadzi nas ku sobie i mówi nam o prawdzie, wartościach, miłości wzajemnej, godności każdego człowieka, świętości życia i powszechnym wezwaniu każdego i każdej z nas do świętości. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to doroczna uroczystość Akcji Katolickiej, KSM-u, LSO. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dwaj nasi ministranci: Dawid Maszlanka i Adam Skiba złożą przyrzeczenia  i otrzymają Legitymacje ministranckie. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Po pierwszej Mszy św. i przed drugą Mszą św. odmówimy wspólnie modlitwę poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu ” O Jezu Najsłodszy”, za który można uzyskać odpust zupełny. Po Mszach świętych panie z Legionu Maryi rozprowadzać będą cudowne medaliki. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego WSD w Lublinie.

  1. Od poniedziałku do środy Msze święte w kaplicy o godz. 16.00. We wtorek Dzień Cudownego Medalika, po Mszy św. w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                                                                                        3.W środę Msza św. o godz. 16.00, po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej.                                                                                                                  4.W czwartek Msza święta w kościele z modlitwą o uzdrowienie o godz. 17.00.                                                                                                                     5.W piątek święto św. Andrzeja Apostoła Msza św. w kościele o godz. 16.00. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Teatru Młodych. Dzień Imienin naszego ks. Dziekana Andrzeja Stopyry.

6.W pierwszą sobotę  od godz.. 8.30 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. W salce na plebani o godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 16.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP, Akt zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Dekorację adwentową przygotują rodzice dzieci z klasy III SP.                                                                                                        7.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca rozpoczyna się Adwent, czas który ma nas przygotować na Święta Narodzenia Pańskiego i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności.  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 8.30 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W tym dniu radni z Rady Parafialnej rozprowadzać będą opłatki z przeznaczeniem na prace modernizacyjne związane z instalacją gazową w naszym kościele.Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Krystian, Adam Skiba i Adriano Skiba.

9.Zapowiedzi przedślubne: Daniel Maszlanka, kawaler zam. w Załużu i Ewelina Kuryś, panna zam. w Baszni Dolnej parafia p.w. św. Andrzeja Boboli. Zapowiedź II.

  1. Trwają prace modernizacyjne związane z instalacją gazową w naszym kościele. Czekamy na zainstalowanie komina i dwóch nagrzewnic w prezbiterium kościoła. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Centrum I-20 zł., Podłęże-390zł., Czarne-110zł., Mielniki-200zł., Moczary-140zł., Wygon-230zł., Smereczyna-220zł., Centrum II-220zł. Anonimowa ofiara 300 zł. Wpłacono kwotę jednego tysiąca zł. za tablicę, która znajduje się na zew. ścianie kościoła upamiętniającą setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą umiłowaną Ojczyznę Polskę.

11.Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie w naszym kościele  29. 11. 2018 roku o godz. 17.00.

12.W zakrystii jest jeszcze do nabycia jeden kalendarz książkowy rolników na 2019 rok po 26 zł., oraz kilka egzemplarzy ściennych po 6 zł.i i KRZ po 5 zł. Na stoliku pod chórem, są już świece na stół wigilijny po 5 zł. Zachęcam do nabywania.                                                                                                                                                                                                                                                                            13. Dziękuję Paniom: M. Flis, D. Rudnik, K. Skiba, za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

14.Intencje mszalne.