Ogłoszenia duszpasterskie – 18.09.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 18.09.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 18.09.2022 r.
1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Puszka na Katolickie Radio Zamość. Dziś również przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, patrona Polski. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Stanisława Kostki. Dzisiaj Uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Dachnowie o godz. 12.00. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.30. Msze święte o godz. 18.00. 3. We wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, k. i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Po Mszy świętej Nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, k. Msza święta o godz. 18.00, po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W sobotę Msza święta o godz. 18.00. Diecezjalna Pielgrzymka LSO do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie. Ministranci z naszej parafii wezmą w niej udział pod opieką kleryka Krystiana. Również w sobotę Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasnej Górze. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klasy III SP otrzymają różańce. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP, a bezpośrednio po nim spotkanie z rodzicami młodzieży z klasy VIII SP. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w naszej diecezji.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: R. Cisło i P. Sienkiewicz.
10. Do 30 września można jeszcze składać świadectwa o śp. Z. Szczur na adres email: teresapias@wp.pl. Ogłaszam Konkurs za Najpiękniej wykonany różaniec przez dzieci od klasy I do III SP. Różańce mogą być wykonane z żołędzi, kasztanów, jarzębiny itp. Do 15 października można składać wykonane różańce w kościele. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 30 października br. 11. Dziękuję Paniom: B. Załuskiej, E. Wojciechowskiej i M. Prasoł, za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę pieniężną na kwiaty. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: M. Młodowiec, M. Malec, R. Kamieniecka.
12. Intencje mszalne.