Ogłoszenia duszpasterskie – 18.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18.12.2022 r.
1. Dziś czwarta Niedziela Adwentu. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Dzisiaj trwa Kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów z naszej SP. Zachęcam do zakupu pięknych stroików, ozdób choinkowych. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tym tygodniu Msze święte Roratnie o NMP od poniedziałku do piątku w kaplicy o godz. 17.00. Zachęcam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach z lampionami. W poniedziałek w MDK w Lubaczowie o godz. 16.00 II Gala Wolontariatu z udziałem pani poseł Beaty Pamuła. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. Proszę rodziców dzieci z klasy III SP we wtorek o przygotowanie szopki Bożonarodzeniowej i ubranie choinek i posprzątanie kościoła i kaplicy. 4. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek Msza święta Roratnia o NMP o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W sobotę 24 grudnia od godz. 9.00 w naszym kościele będzie Betlejemskie światło Pokoju. Każdy będzie mógł je zabrać do swego domu. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Stół przykryty białym obrusem, a pod nim siano. Na stole zapalamy świecę wigilijną. Czytamy z Pisma Świętego fragment Ewangelii wg św. Łukasza 2, 1-14, o narodzeniu Jezusa. Wspólnie odmawiamy modlitwę: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, oraz za zmarłych. Dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Msza święta o północy zwana Pasterką w intencji kolejarzy. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na „Fundusz Obrony Życia”. 8.W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Okazja do uzyskania odpustu zupełnego za przyjęcie w pobożnym usposobieniu błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi” nawet za pośrednictwem radia i telewizji.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Maszlanka. W piątek nasi ministranci: H. Buczek, P. Załuski, K. i B. Wojciechowski, wzięli udział w audycji radiowej dla ministrantów „Króluj nam Chryste”. Emisja tej audycji nastąpi we wtorek o godz. 21.30 w KRZ.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 r.
11.Na klęczniku pod chórem są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny po 7 zł. W ub. Niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej i Duszpastersko-Ekonomicznej na którym podjęto następujące decyzje: o budowie ogrodzenia placu cerkiewnego z drewna świerkowego. 12. Dziękuję Paniom: St. Antosz, M. Kowalskiemu, S. Mańczak, za posprzątanie kościoła, kaplicy oraz za ofiarę pieniężną na środki czystości.
13. Intencje mszalne.
14.W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Grażynę Młodowiec. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niej.