OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                  PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU  02.12.2018 r.

 

1.W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca rozpoczynamy Adwent, który ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego na świat. Jest też czasem w którym uwaga wiernych zostaje skierowana na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przeżywany jest jako czas świętego i radosnego oczekiwania. Rozpoczyna się Nowy Rok Duszpasterski pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Po pierwszej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Radni z Rady Parafialnej rozprowadzać będą opłatki z przeznaczeniem na instalację gazową w naszym kościele. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych , a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego k.

  1. Od poniedziałku do czwartku Msze święte o NMP zwane roratnimi w kaplicy o godz. 16.00.                                                                                                                                                                                        3.W środę Msza św. o godz. 16.00, po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej.  Po nowennie uczczenie relikwii św. Faustyny Kowalskiej, a po uczczeniu relikwii w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                  4.W pierwszy czwartek Msza święta o godz. 16.00, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele.                                                                                                                     5.W pierwszy piątek wspomnienie św. Ambrożego bp i dK. od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Spowiedź od godz.15.00. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w kościele o godz. 16.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ, nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Teatru Młodych.

6.W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 9.00 i 11.00. Od godz.. 8.30 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie.                                                                                                         7.W przyszłą Niedzielę  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie i wręczenie medalików i łańcuszków dla dzieci z klasy III SP. Puszka na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Łukasz Przeszłowski i Konrad Załuski.

  1. Trwają prace modernizacyjne związane z instalacją gazową w naszym kościele. Czekamy na zainstalowanie komina i dwóch nagrzewnic w prezbiterium kościoła. W ubiegły piątek została zawarta umowa pomiędzy naszą parafią a PGniG w Jarosławiu o sprzedaży gazu ziemnego.
  2. Zbiórka makulatury na misje. Makulaturę można składać w altance na terenie placu plebani do 15 grudnia br.

11.W zakrystii jest jeszcze kilka egzemplarzy kalendarzy ściennych po 6 zł.i i KRZ po 5 zł. Na stoliku pod chórem, są jeszcze świece na stół wigilijny po 5 zł. Zachęcam do nabywania.                                                                                                                                                                                                                                                                            12. Dziękuję rodzicom dzieci z klasy III SP, za przygotowanie dekoracji adwentowej. Paniom: A. i J. Czarny, I. Szpyt,  za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

13.Intencje mszalne.