Ogłoszenia duszpasterskie- 19.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.02.2023 r.
1. Dziś siódma niedziela zwykła. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego WSD w Lublinie. Po Mszy świętej o godz.8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu w poniedziałek i we wtorek Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę Popielcową rozpoczynamy Czas Czterdziestodniowego Postu, który ma na celu przygotowanie wiernych do obchodzenia Paschy. W tym dniu obowiązuje post ścisły, jakościowy i ilościowy. Obowiązuje on wszystkich, którzy ukończyli 18-ty rok życia do rozpoczęcia 60-tego roku życia. Sama wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia. Msze święte w kościele z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i o godz. 17.00. Po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W czwartek po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek modlitwa różańcowa o godz. 16.00 w kościele. Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą panie z Legionu Maryi. Po Drodze Krzyżowej Msza święta, a po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
7.W sobotę Msza święta o godz. 17.00 w kościele. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Nabożeństwo Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po Gorzkich Żalach Msza święta.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela. Proszę rodziców dzieci z klasy III SP o przygotowanie dekoracji wielkopostnej w kościele.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 11. Dziękuję R. Buczek, za odnowienie katafalku pogrzebowego w kościele. Paniom: I. Szpyt, T. Dobko i I. Chlastawa, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: A. Kopciuch, A. Pukas, M. Drozd.
12. Intencje mszalne.