Ogłoszenia duszpasterskie = 19.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023 r.
1. Dzisiejsza Niedziela nosi nazwę Niedzieli Radości LAETARE. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Po Mszy świętej o godz.8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu pierwszy dzień modlitwy o ochronę życia poczętego. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Dziś puszka na Katolickie Radio Zamość. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza święta. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte w kościele o godz. 17.00. W poniedziałek 20 marca obchodzić będziemy przeniesioną z niedzieli Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła. Msza święta w kościele o godz. 16.00. W Sanktuarium NMP Łaskawej w Lubaczowie w poniedziałek o godz. 16.00 rozpocznie się Sympozjum ku czci św. Józefa Bilczewskiego w 100 rocznicę jego śmierci. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek Modlitwa różańcowa o godz. 16.00 w kościele. Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą panie z Legionu Maryi. Po Drodze Krzyżowej Msza święta. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
7.W Sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w kościele o godz. 9.00 i o godz. 17.00. Dzień Świętości Życia Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Kiermasz Wielkanocny, będzie można kupić piękne palmy i ozdoby wielkanocne przygotowane przez uczniów naszej SP. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie i rozdanie modlitewników dla dzieci z klasy III SP. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP. Nabożeństwo Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po Gorzkich Żalach Msza święta.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Sienkiewicz i H. Buczek. Przyjmujemy zapisy do scholii i chóru parafialnego. Wpłynęły ofiary pieniężne na ogrzewanie kościoła z następujących dzielnic: Moczary-400zł, Czarne- 370zł., Wygon- 1190zł. Proszę panie z KGW i panie z Klubu Seniora o przygotowanie palm na Niedzielę Palmową.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba przeczytać 3 książki o ks. Kardynale Wyszyńskim: „Przestrogi dla Polaków”, „Miłość i sprawiedliwość społeczna”, „Kazania świętokrzyskie” (1974-1976). Rozstrzygnięcie Konkursu w formie ustnej 4 kwietnia 2023 r. w GOK-u w Załużu. Regulamin Konkursu znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. 11. Dziękuję Paniom: M. Nieckarz, D. Załuskiej, R. Cwynar, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W piątek kościół sprzątać będą panie: M. Załuska, St. Kiczuła, Z. Siteń.
12. Intencje mszalne.