OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                  DRUGA NIEDZIELA ADWENTU  09.12.2018 r.

 

  1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli przybliża nam postać św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, który głosił chrzest nawrócenia i pomagał wielu ludziom prostować pogmatwane ścieżki życia. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00.Podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie i rozdanie medalików i łańcuszków dla dzieci z klasy III SP. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP. Puszka na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.
  2. Od poniedziałku do czwartku Msze święte o NMP zwane roratnimi w kaplicy o godz. 16.00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.                                                                                                                                                                                        3.W środę Msza św. o godz. 16.00, po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej.  Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                  4.W czwartek wspomnienie św. Łucji dz. m. Msza święta o godz. 16.00, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele.                                                                                                                     5.W piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża k. dK. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Sławomir Skowroński, wikariusz z parafii św. Stanisława w Lubaczowie. Program rekolekcji  wygląda następująco: Msza św. o godz. 9.00  w kościele z nauką dla dzieci z naszej SP. Po południu Msza św. o godz. 16.00. z nauką dla młodzieży i dorosłych.

6.W sobotę dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Od godz. 8.30 spowiedź. Msza św. o godz. 9.00 z nauką dla dzieci z naszej SP. Od godz.. 8.30 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Po południu spowiedź od godz. 15.30. Msza św. o godz. 16.00 z nauką dla młodzieży i dorosłych i zakończenie rekolekcji.                                                                                                         7.W przyszłą Niedzielę „Gaudete” Radości  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Kacper Kołodziej i Krystian Malec.

  1. Prace modernizacyjne związane z instalacją gazową w naszym kościele, zbliżają się ku końcowi. W prezbiterium mamy już zainstalowane dwie nagrzewnice, czekamy jedynie na zainstalowanie dwóch elementów komina na zewnętrznej ścianie kościoła. W środę powinno być uruchomione ogrzewanie gazowe. Wpłynęły ofiary pieniężne z opłatków: Centrum II-380zł., Podłęże-370zł.,Mielniki-210zł.,Smereczyna-410zł.,Centrum I-455zł., Wygon-330zł.
  2. Zbiórka makulatury na misje. Makulaturę można składać w altance na terenie placu plebani do 15 grudnia br.

11.W zakrystii jest jeszcze kilka egzemplarzy kalendarzy ściennych po 6 zł.i i KRZ po 5 zł. Na stoliku pod chórem, są jeszcze świece na stół wigilijny po 5 zł. Zachęcam do nabywania.                                                                                                                                                                                                                                                                            12. Dziękuję radnym z Rady Parafialnej, za rozprowadzenie opłatków na stół wigilijny. Panom: R. Fedurko, K. Witko, rodzicom dzieci komunijnych za wykonanie pięknej konstrukcji szopki Bożonarodzeniowej. Paniom: T. Dobko, E. Kindrat, I. Chlastawa, za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

13.Intencje mszalne.