Ogłoszenia duszpasterskie – 20.08.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 20.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.08.2023 r.
1. Dziś dwudziesta niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. Taca z dzisiejszych Mszy świętych przeznaczona jest na pomoc finansową dla pana St. Czarnego na zakup opatrunków. Miesięczny koszt zakupu opatrunków wynosi 6tys.zł. Po Mszy świętej o godz. 12.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, pap. W zakrystii spotkanie z ministrantami o godz. 19.00. 3. We wtorek 22 sierpnia wspomnienie NMP Królowej. W tym dniu rozpoczyna się XIII Spotkanie Młodzieży „Exodus Młodych”, które potrwa do 25 sierpnia. W „Exodusie Młodych w Zwierzyńcu weźmie udział młodzież z naszego KSM-u Promyk: J. Maksymiec, J. Czarny, a także nasz kleryk Krystian. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Trwa miesiąc sierpień, czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn abstynencji od napojów alkoholowych. 4. W Środę po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa za zmarłych na cmentarzu. Msza święta zbiorowa na za zmarłych na cmentarzu o godz.18.00. W czasie Mszy świętej modlitwa zawierzenia Narodu. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Uroczystość odpustowa ku czci NMP Królowej w Kobylnicy Wołoskiej o godz. 12.00. Nasz kleryk Krystian serdecznie zaprasza wszystkich ministrantów na grilla, który odbędzie się na Placu Zabaw o godz. 16.00. D. Nieckarz, weźmie udział w trzydniowych Rekolekcjach dla Organistów w Werchracie w dniach od 27 do 29.08. 2023 r.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Maszlanka. 12. Dziękuję Paniom z KGW, za przygotowany wieniec dożynkowy, dekoracje w kościele. Starostom dożynkowym: E. Antosz, R. Fedurko, za wózek pełen warzyw. Panu St. Szpyt sołtysowi, za ofiarę pieniężną na Mszę świętą dziękczynną za plony. M. Cisło, J. Przeszłowskiej i R. Kruk, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą pan: J. Młodowiec, oraz panie: E. Antosz, J. Wojciechowska.
13.Intencje mszalne.
14.Wczoraj zmarł śp. Władysław Zygarlicki jutro o godz. 11.00 Msza święta pogrzebowa w naszym kościele. W ubiegłym tygodniu w Świdnicy zmarła śp. Maria Żurawel, mama pani D. Rudnik. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niej.