Ogłoszenia duszpasterskie – 20.11.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 20.11.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA 20.11.2022 r.
1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Doroczna uroczystość Akcji Katolickiej, KSM, LSO. W Hrubieszowie Diecezjalny Dzień Młodzieży. Młodzież z naszej parafii weźmie w nim udział. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwę poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie tej modlitwy możemy uzyskać odpust zupełny. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 trzej kandydaci do LSO: M. Figiela, P. Pukas i M. Sienkiewicz, złożą przyrzeczenia ministranckie i otrzymają Legitymacje ministranckie. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP, podczas Mszy świętej modlitwa wypominkowa za zmarłych z dzielnic: Czarne i Podłęże. 3. We wtorek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Modlitwa wypominkowa za zmarłych z dzielnic: Centrum-I i Centrum-II. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4. W środę Modlitwa wypominkowa za zmarłych z dzielnic: Wygon i Smereczyna. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W czwartek wspomnienie św. Andrzeja Dung Lac i Towaryszy, mm. Modlitwa wypominkowa za zmarłych z dzielnic: Moczary i Mielniki. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W sobotę Msza święta o godz. 17.00. 8.W przyszłą Niedzielę w Kościele rozpoczyna się Adwent, czas który ma nas przygotować na Święta Narodzenia Pańskiego i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Taca z przyszłej Niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego WSD w Lublinie. Po Mszach świętych panie z Legionu Maryi rozprowadzać będą Cudowne Medaliki.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: M. Sienkiewicz i R. Cisło.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 r.
11.Na klęczniku pod chórem są świece Caritas na stół wigilijny po 7 zł. Zachęcam do nabywania. Proszę rodziców dzieci z klasy III SP o przygotowanie dekoracji adwentowej. 12. Dziękuję Paniom: M. Sikora, D. Antosz, oraz panu J. Maślanka, za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę pieniężną na kwiaty. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: H. Maślanka, W. Obirek i H. Maślanka.
13. Intencje mszalne.