OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                  TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU  16.12.2018 r.

 

  1. Dziś obchodzimy Niedzielę Radości- „Gaudete”, bo Pan jest blisko. Trzecia niedziela Adwentu czasu wyczekiwania przypomina, że ludzkie życie jest czasem oczekiwania. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Jest to też ostatni tydzień Adwentu. W tym czasie szczególnie przyzywamy przyjścia Zbawiciela, śpiewając wielkie antyfony adwentowe. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00.
  2. W tym tygodniu w poniedziałek, we wtorek i w sobotę Msze św. w kościele o godz. 8.00. W pozostałe dni tygodnia Msze święte o NMP zwane roratnimi o godz. 16.00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.                                                                                                                                                                                        3.W środę Msza św. o godz. 16.00, po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej.  Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                  4.W czwartek Msza święta o godz. 16.00, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Proszę pana R. Fedurko  o przywiezienie choinek do kościoła, ustawienie szopki a  rodziców dzieci z klasy III SP o przygotowanie szopki Bożonarodzeniowej, dekoracji świątecznej i posprzątanie kościoła.                                                                                                                     5.W piątek Msza św. o godz. 16.00, a po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.

6.W sobotę od godz. 8.30 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie.                                                                                                         7.W przyszłą Niedzielę  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. W naszym kościele będzie już światło betlejemskie.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Adriano Skiba i Paweł Witko.

  1. Prace modernizacyjne związane z instalacją gazową w naszym kościele dobiegły końca. Od soboty 15 grudnia kościół ogrzewany jest gazem. Wpłynęły ofiary pieniężne z opłatków: Centrum II-380zł., Podłęże-370zł.,Mielniki-210zł.,Smereczyna-410zł.,Centrum I-455zł., Wygon-330zł., Czarne-200zł., Moczary-200zł.

10.W zakrystii jest jeszcze kilka egzemplarzy kalendarzy ściennych po 6 zł.i i KRZ po 5 zł.                                                                                                                                                                                                                                                                                                       11. Dziękuję Panom: W. Rudnik, St. Szpyt, za palenie w piecu C.o w kotłowni naszego kościoła. Paniom: M. Drozd, Z. Burek, A. Pukas, za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

12.Intencje mszalne.