Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2024 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCY 21.04.2024 r.
1. W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Dziś Uroczystość odpustowa w Cieszanowie ku czci św. Wojciecha Bpa i męczennika. Suma odpustowa o godz. 12.00. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. 3. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha bpa i M. Głównego Patrona Polski. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. W kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP o godz. 16.00. 4. W Środę po Mszy świętej, nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W Czwartek święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy świętej, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. W kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP o godz. 16.00. 6.W Piątek po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę w Lubaczowie w kościele św. Stanisława o godz. 9.00 „Acies” Legionu Maryi. Msza święta o godz. 18.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.
9. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Broź, kawaler, zam. Załuże, par. tut. i Magda Skibicka, panna, zam. w Lubaczowie, par. św. Karola Boromeusza. Zapowiedź- I.
10. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: M. Sienkiewicz i R. Cisło. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 23 maja o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko. Każdego 19 dnia miesiąca począwszy od marca w naszej parafii trwa Nieustająca Modlitwa Różańcowa 48 osób modlących się na różańcu.
11.Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat z II kwartał. Kwota do zapłaty to 130zł. 12. Dziękuję Panom: J. i P. Pukas, R. Fedurko, J. Szutka, za wiosenną pielęgnację dębów na terenie placu kościelnego. Paniom: L. Czebanyk, M. Załuskiej i M. Szutka, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: L. Kogut, I. Ozimek i M. Stopa.
13.Intencje mszalne.
14.Dziś zmarł śp. Antoni Młodowiec. Termin pogrzebu w trakcie ustalania. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.