Ogłoszenia duszpasterskie- 21.08.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 21.08.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 21.08.2022 r.
1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Imienia Jezus. Miesiąc sierpień to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.30. Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek wspomnienie NMP Królowej. 3. We wtorek w Exodusie Młodych w Zwierzyńcu, wezmą udział dwie osoby z naszego KSM-u, J. Maksymiec i J. Czarny. Po Mszy świętej Nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę święto św. Bartłomieja Apostoła. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W czwartek po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 6.W Piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej, wspólna modlitwa różańcowa za zmarłych na cmentarzu, a o godz. 17.30. Msza święta zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00. Po Mszy świętej odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu.
7.W sobotę wspomnienie św. Moniki. Msza święta o godz. 18.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Uroczystość odpustowa ku czci NMP Królowej w Kobylnicy Wołoskiej o godz. 12.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: M. Sienkiewicz i R. Cisło.
10.W dniu 2 sierpnia br. w kościele św. Katarzyny w Zamościu odbyło się Sympozjum poświęcone życiu i działalności śp. Zofii Szczur jako Apostołki Jerych Różańcowych i kontynuatorki dzieła misyjnego Anatola Kaszczuka. Do 30 września można jeszcze składać świadectwa o śp. Z. Szczur na adres email: teresapias@wp.pl 11. Tradycyjnie tak jak w poprzednich latach wrócimy do Jerycha Różańcowego, które w naszej parafii będzie w dniach od 31 grudnia 2022 r. do 6 stycznia 2023 roku. 12. Dziękuję Paniom: L. Czebanyk, M. Stasik, M. Olszówka i M. Załuskiej, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: K. Maciejko, M. Pączka, M. Szutka.
13. Intencje mszalne.