Ogłoszenia Duszpasterskie 22.08.2021 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia Duszpasterskie 22.08.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 22.08.2021 r.

1.Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i przed godz. 11.00 odmówimy Litanię do św. Józefa. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. W naszym kościele znajduje się „Złota Księga Abstynencji” zachęcam do wpisywania się. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o ustanie pandemii koronawirusa. Przypominam, że w kościele każdy uczestnik liturgii powinien mieć zasłonięte usta i nos.
2. W tygodniu modlitwa różańcowa o godz. 17.30. Msze święte o godz. 18.00. We wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła, po Mszy św. nowenna do św. Antoniego z Padwy. 3.W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej Msza św. zbiorowa za zmarłych na cmentarzu o godz. 18.00. Można zamawiać intencje za zmarłych. 5.W piątek wspomnienie św. Moniki. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.
6.W sobotę wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK. Msza św. o godz. 18.00. 7.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Uroczystość odpustowa ku czci NMP Królowej w Kobylnicy Wołoskiej o godz. 12.00.
8. W ub. tygodniu w pomieszczeniu pod kościołem zostały zamontowane płyty kartonowo-gipsowe.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: H. Buczek, P. Sienkiewicz i Sz. I H. Mańczak. 10. Dziękuję Panu: D. Nieckarz za wykoszenie trawy na placu kościelnym. Pani E. Skiba, za ofiarowanie kwiatów. Paniom: I. Serafin, I. Skiba, A. Wojciechowskiej, Ł. Przeszłowskiemu, za posprzątanie kościoła, kaplicy, umycie ławek, konfesjonałów, posadzki płynem dezynfekującym i za ofiarę na środki czystości.
11.Intencje mszalne.