Ogłoszenia duszpasterskie- 23.10.2022 r

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 23.10.2022 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 23.10.2022 r.
1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby misyjne. W Tygodniu Misyjnym zachęcamy do postu o chlebie i wodzie w intencji powołań kapłańskich. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Wspólna modlitwa różańcowa o godz. 10.35. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci Bł. Jakuba Strzemię w Antonikach o godz. 13.00. W dzisiejszą niedzielę dzieci i młodzież z naszej parafii rozprowadzać będą do wszystkich rodzin kartki wypominkowe. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu wspólna modlitwa różańcowa z udziałem dzieci z naszej SP o godz. 16.30, a Msze święte o godz. 17.00. 3. We wtorek po Mszy Nowenna do św. Antoniego z Padwy, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W czwartek po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, nowenna do Miłosierdzia Bożego po modlitwie różańcowej.
7.W sobotę Msza święta o godz. 17.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. W kościołach poświęconych których data nie jest znana obchodzić będziemy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Sienkiewicz i H. Buczek.
10. Trwa Konkurs za Najpiękniej wykonany różaniec przez dzieci od klasy I do III SP. Różańce mogą być wykonane z żołędzi, kasztanów, jarzębiny itp. do 29 października można składać wykonane różańce w kościele. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 30 października br. W zakrystii są jeszcze Kalendarze na 2023 r., ścienne KRZ po 8 zł. Zachęcam do nabywania. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie wezmą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 r. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Proszę o porządkowanie cmentarza i grobów. Ministranci po Mszach świętych rozprowadzać będą ulotki o zagrożeniach jakie niesie ze sobą pogańskie święto Halloween. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Smereczyna-630zł., Mielniki-940zł. 11. Dziękuję Paniom: J. Przeszłowskiej, E. Antosz, R. Kruk, za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę pieniężną na kwiaty. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: M. Wojciechowska, J. Wojciechowska i p. J. Młodowiec.
12. Intencje mszalne.