Ogłoszenia duszpasterskie – 24.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2023 r.
1. Dzisiaj czwarta Niedziela Adwentu. W naszym kościele jest już „Betlejemskie Światło Pokoju”. Każdy będzie mógł je zabrać do swojego domu. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Dziś wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Stół przykryty białym obrusem, pod nim siano. Na stole zapalamy świecę wigilijną. Czytamy z Pisma Świętego fragment Ewangelii wg św. Łukasza 2, 1-14, o narodzeniu Jezusa. Wspólnie odmawiamy modlitwę: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, oraz modlitwę za zmarłych. Dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Msza święta o północy zwana „Pasterką” w intencji kolejarzy. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na „Fundusz Obrony Życia”. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W poniedziałek 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Okazja do uzyskania odpustu zupełnego za przyjęcie w pobożnym usposobieniu błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi” nawet za pośrednictwem radia i telewizji. 3. We wtorek 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte z poświęceniem owsa o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. Taca na „Kapłański Fundusz Zdrowotny”. Tradycyjnie dziś kolędowanie na kościół z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła. 4. W Środę 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza święta z poświęceniem i podaniem wina o godz. 8.00. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Wizyta duszpasterska w dwóch dzielnicach: Czarne i Podłęże od godz. 9.00. Proszę o pojazd na godz. 8.45. W salce na plebani o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla ministrantów, KSM-u, Szkolnej Armii Różańcowej, Kręgu Biblijnego i Teatru Młodych. 5.W Czwartek 28 grudnia święto Świętych Młodzianków. Msza święta w kaplicy o godz. 8.00. Po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. Wizyta duszpasterska w dwóch dzielnicach: Centrum-I i Centrum-II od godz. 9.00. Proszę o pojazd na godz. 8.45. Młodzież z naszego KSM-u weźmie udział w spotkaniu opłatkowym w Baszni Dolnej o godz. 18.00. 6.W Piątek 29 grudnia V Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Msza święta w kaplicy o godz. 8.00. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wizyta duszpasterska w dwóch dzielnicach: Smereczyna i Wygon od godz. 9.00. Proszę o pojazd na godz. 8.45.
7.W Sobotę 30 grudnia VI Dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego. Msza święta w kaplicy o godz. 8.00. Wizyta duszpasterska w dwóch dzielnicach: Moczary i Mielniki od godz. 9.00. Proszę o pojazd na godz. 8.45. 8.W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich z błogosławieństwem małżonków. O godz. 10.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu nabożeństwo Dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Roku Pańskiego 2023. Msza święta Dziękczynna na zakończenie roku wraz ze sprawozdaniem rocznym o godz. 11.00. Tradycyjnie tak jak każdego roku o godz. 15.00 w kaplicy rozpoczniemy JERYCHO RÓŻAŃCOWE, które zakończy się 6 stycznia 2024 roku Mszą świętą o godz. 7.00. Proszę wszystkie rodziny z naszej parafii o zaangażowanie się w czuwanie podczas Jerycha Różańcowego. Harmonogram Jerycha Różańcowego będzie umieszczony na tablicach ogłoszeń w poszczególnych dzielnicach, oraz na stronie internetowej naszej parafii.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski oraz K i B. Wojciechowski. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy będziemy wspierać finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Jeśli ktoś ma zdjęcia z różnych wydarzeń w naszej miejscowości to proszę je przynieść do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do p. Łukasza. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie w naszym kościele 25 stycznia 2024 r., o godz. 17.00, którą poprowadzi O. Józef Witko. 10. Dziękuję Rodzicom dzieci z klasy III SP, oraz p. R. Fedurko, za świąteczne udekorowanie naszego kościoła, posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: M. Flis, D. Rudnik i K. Skiba.
11.Intencje mszalne.
12.Życzenia od Księży Biskupów.
13.”Dziś się narodził Chrystus Pan Zbawiciel”. Wszystkim przybyłym gościom do naszej parafii i wam moi drodzy, życzę aby Nowonarodzony Zbawiciel świata, obdarzał was miłością, zgodą i pokojem. Szczęść Boże!