Ogłoszenia duszpasterskie – 25.02.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2024 r.
1. Dziś Niedziela Ad Gentes – do narodów, Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Modlitwą obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza święta o godz. 15.30. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. Od poniedziałku do czwartku Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Czwartek po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Pierwszy Piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 15.30 do godz. 16.30. Modlitwa różańcowa o godz. 16.00. Droga Krzyżowa w kościele o godz. 16.30. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą panie z Legionu Maryi. Po Drodze Krzyżowej Msza święta o godz. 17.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za udział w Drodze Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W kościele NMP Królowej Polski w Zamościu o godz. 19.30 „Hebron” spotkanie Młodych.
7.W Pierwszą Sobotę o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu NMP. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi w kościele o godz. 17.00. 8.W przyszłą w Pierwszą Niedzielę miesiąca i III Wielkiego Postu Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po tym nabożeństwie Msza święta o godz. 15.30.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 23 maja o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko. Na klęczniku pod chórem, są już do nabycia paschaliki na stół wielkanocny po 7zł i baranki paschalne po 7zł. Zachęcam do nabywania. Proszę radnych z Rady Parafialnej o zabranie zeszytów. Ofiary pieniężne zebrane od rodzin będą przeznaczone na renowację ogrodzenia placu kościelnego od strony dzwonnicy.
10. Zapowiedzi przedślubne: Szymon Zaborniak, kawaler, zam. Lubaczów, par. św. Stanisława i Wiktoria Załuska, panna, zam. Załuże, par. tut. Zapowiedź-II. 11. Dziękuję Paniom: St. Jacyszyn, E. Antonik, M. Kiczuła, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: A. Szczerbinin, M. Siteń, M. Czebanyk.
12.Intencje mszalne.