Ogłoszenia duszpasterskie-25.09.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie-25.09.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2022 r.
1. Dziś dwudziesta szósta niedziela zwykła. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Nowennę do Aniołów Stróżów w intencji dzieci i młodzieży. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klasy III SP. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP, a bezpośrednio po nim spotkanie z uczniami z klasy VIII SP i ich rodzicami. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej diecezji. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu od poniedziałku do piątku wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.30, a Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek czwarty dzień Nowenny do Aniołów Stróżów. 3. We wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, k. Po Mszy świętej piąty dzień Nowenny do Aniołów Stróżów i Nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę wspomnienie św. Wacława, m. Po Mszy świętej szósty dzień Nowenny do Aniołów Stróżów i nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W czwartek święto św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała. po Mszy świętej o godz. 18.00 siódmy dzień Nowenny do Aniołów Stróżów i nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek wspomnienie św. Hieronima, k. i dK. Msza święta o godz. 18.00, po Mszy świętej ósmy dzień Nowenny do Aniołów Stróżów i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W pierwszą sobotę rozpoczynamy miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Przypominam, że za odmówienie części różańca zyskuje się odpust zupełny. Zapraszam wszystkie dzieci za naszej parafii do udziału w modlitwie różańcowej. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa różańcowa z rozważaniem prowadzona przez dzieci z naszej SP. Po modlitwie różańcowej, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP, Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi i dziewiąty dzień Nowenny do Aniołów Stróżów. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Po Mszach świętych woluntariusze z naszego SKC zbierać będą ofiary pieniężne do puszek na Caritas. Uroczystość odpustowa ku czci NMP Różańcowej w Cieszanowie o godz. 12.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela.
10. Do 30 września można jeszcze składać świadectwa o śp. Z. Szczur na adres email: teresapias@wp.pl. Ogłaszam Konkurs za Najpiękniej wykonany różaniec przez dzieci od klasy I do III SP. Różańce mogą być wykonane z żołędzi, kasztanów, jarzębiny itp. Do 15 października można składać wykonane różańce w kościele. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 30 października br. W zakrystii są już do nabycia Kalendarze książkowe Rolników na 2023 r., po 30 zł. i ścienne z wieńcami dożynkowymi po 6 zł. Zachęcam do nabywania. Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat po 130zł. od osoby. 11. Dziękuję Paniom: M. Młodowiec-Malec, M. Malec oraz p. A. Kamienieckiemu, za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę pieniężną na kwiaty. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: M. Cyburt, M. Czarna i p. J. Wojtuch.
12. Intencje mszalne.
13.Wczoraj zmarła śp. Maria Broź, modlitwa różańcowa o godz. 15.00. W poniedziałek wyprowadzenie z kaplicy pogrzebowej o godz. 13.30. Msza święta pogrzebowa w kościele o godz. 14.00. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niej.