Ogłoszenia duszpasterskie- 25.12.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 25.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25.12.2022 r.
1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z naszej SP zaprezentują spektakl Bożonarodzeniowy „Jasełka”. Przygotowany przez panią A. Skiba. Dzisiaj okazja do uzyskania odpustu zupełnego za przyjęcie w pobożnym usposobieniu błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi” nawet za pośrednictwem radia i telewizji. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W poniedziałek 26 grudnia święto św. Szczepana pierwszego męczennika Kościoła. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00 z poświęceniem owsa. Taca na „Kapłański Fundusz Zdrowotny”. Tradycyjnie w poszczególnych dzielnicach parafii, kolędowanie z przeznaczeniem na renowację ogrodzenia placu cerkiewnego, przez radnych z Rady Parafialnej i Duszpastersko-Ekonomicznej. 3. We wtorek 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza święta z poświęceniem i podaniem wina o godz. 8.30. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Spotkanie opłatkowe w salce na plebani dla ministrantów, KSM-u i Kręgu Biblijnego o godz. 13.00. 4. W środę 28 grudnia święto św. Młodzianków Męczenników. Msza święta w kaplicy o godz. 8.00. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. Początek wizyty duszpasterskiej w dwóch dzielnicach: Czarne i Podłęże od godz. 9.00. Proszę o pojazd na godz. 8.45. Wizyta duszpasterska to odwiedziny kolędowe ks. Proboszcza parafii. Proszę, aby jedna osoba z rodziny czekała na księdza przed bramą wejściową do domu. W pokoju w którym przyjmujemy kapłana stół przykryty białym obrusem, a na nim krzyż, dwie świece, Pismo Święte i woda święcona. 5.W czwartek 29 grudnia V Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Msza święta w kaplicy o godz. 8.00. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Wizyta duszpasterska od godz. 9.00 w dwóch dzielnicach: Centrum-I i Centrum-II. Początek wizyty od rodziny Peszko. Proszę o pojazd na godz. 8.45. 6.W Piątek 30 grudnia święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msza święta w kaplicy o godz. 8.00. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wizyta duszpasterska od godz. 9.00 w dwóch dzielnicach: Smereczyna i Wygon. Proszę o pojazd na godz. 8.45.
7.W sobotę 31 grudnia VII Dzień w Oktawie Bożego Narodzenia. Wizyta duszpasterska od godz. 9.00 w dwóch dzielnicach: Moczary i Mielniki. Proszę o pojazd na godz. 8.45. Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele rozpocznie się w naszej wspólnocie parafialnej Jerycho Różańcowe. Zakończenie Jerycha Różańcowego 6 stycznia 2023 roku Mszą święta w kaplicy o godz. 7.00. Harmonogram Jerycha Różańcowego znajduje się w gablocie parafialnej i na tablicach ogłoszeń w poszczególnych dzielnicach. O godz. 16.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu modlitwy dziękczynno-przebłagalno-wynagradzające ze śpiewem suplikacji „Święty Boże”. Msza święta na zakończenie roku kalendarzowego w kościele o godz. 17.00. Po Mszy świętej o godz. 17.00 przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy i dalszy ciąg czuwania. O godz. 24.00 z 31.12. na 01.01.2023 roku Msza święta w kaplicy na powitanie Nowego Roku. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca i Nowego Roku Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Matki Odkupiciela, głównej Patronki naszej diecezji. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, opłatek dla pań z KŻR. Po spotkaniu opłatkowym przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy i dalszy ciąg czuwania Jerycha Różańcowego.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: M. Sienkiewicz i R. Cisło.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 r.
11.Do szopki został zakupiony nowy Aniołek 12. Dziękuję dzieciom z naszej SP, pani A. Skiba, za zaprezentowanie spektaklu „Jasełka”. Panu A. Cwynar, za ofiarowanie choinek do naszego kościoła, p. R. Fedurko, za ustawienie choinek. Rodzicom dzieci z klasy III SP, za przygotowanie pięknej dekoracji Bożonarodzeniowej, oraz za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: M. Mańczak, B. Flis, A. Cołta, M. Kogut.
13. Intencje mszalne.
14. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Pełni wiary i radości, świętujemy szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich drogich Parafian i Gości, będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn w nasze domy, rodziny i w serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość, przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na naszą codzienność . Szczęść Boże!