Ogłoszenia duszpasterskie

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 20.01.2019 r.

1. Gody w Kanie Galilejskiej są obrazem pierwotnego Kościoła. Pośrodku jest Chrystus, obok Niego Maryja i apostołowie. Matka Jezusa jest pośredniczką pierwszego znaku stąd Jej zasadnicza rola w Kościele. Dziś druga niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w piątek 25 stycznia br. Prośmy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. W poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki dz, m.
2. W tym tygodniu Msze święte w kościele o godz. 16.00. 3.W środę Msza św. o godz. 16.00. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. W salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, bp dK. Msza św. o godz. 16.00, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Msza św. o godz. 16.00 w kościele. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego. Kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan .
6.W sobotę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bp od godz.8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Msza św. o godz. 16.00. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. 7.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Podczas Mszy św. Teatr Młodych zaprezentuje spektakl „Kolędnicy”. W sali Teatralnej w podziemiach Konkatedry w Lubaczowie o godz. 14.00, dzieci i młodzież z naszego Teatru Młodych pod kierunkiem pani J. Szczerbinin, wezmą udział w XI Dekanalno-Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych „Herody”. Młodzież z naszej parafii weźmie udział w diecezjalnym ŚDM w kościele w Oleszycach od godz. 16.00 do godz. 18.00.
8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Kacper Kołodziej i Adriano Skiba.
9.Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Centrum I-2690zł. na cały rok 2019, Czarne-120zł., Mielniki-110zł., Moczary-150zł., Wygon-210zł., Centrum II-290zł. W ub. środę została wpłacona kwota 10000zł. firmie p. J. Maciuły, za wykonane prace instalacji gazowej w naszym kościele. 10. Dziękuję Paniom: St. Kiczuła, I. Tasior, J. i A. Szczerbinin, za posprzątanie kościoła, kaplicy i ofiarę kwiaty.
11.Intencje mszalne.