Ogłoszenia duszpasterskie – 26.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.02.2023 r.
1. Dziś pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy świętej o godz.8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza święta. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu od poniedziałku do czwartku Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4. W Środę 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W pierwszy Czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00 w kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne do godz. 21.00. Zapraszamy wszystkich parafian, osoby należące do Apostolatu Margaretka i Legionu Maryi do uczestnictwa w tym nabożeństwie. W czasie adoracji nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Pierwszy Piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 15.30 do godz. 16.30. Modlitwa różańcowa o godz. 16.00 w kościele. Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą kandydaci do sakramentu bierzmowania. Po Drodze Krzyżowej Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu , Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
7.W pierwszą Sobotę święto św. Kazimierza Królewicza Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00 w kościele. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca i niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Nabożeństwo Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po Gorzkich Żalach Msza święta. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski i K i B. Wojciechowski.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 11. Dziękuję rodzicom dzieci z klasy III SP, za przygotowaną dekorację wielkopostną w naszym kościele. Paniom: A. Kopciuch, A. Pukas, M. Drozd, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: M. Czarna, A. Deneka, J. Broź.
12. Intencje mszalne.