Ogłoszenia duszpasterskie- 26.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023 r.
1. Dziś piąta Niedziela Wielkiego Postu. W dzisiejszą Niedzielę trwa w naszym kościele Kiermasz Wielkanocny, są piękne palmy wielkanocne i ozdoby wielkanocne, przygotowane przez rodziców i uczniów z naszej SP. Zachęcam do nabywania. Po Mszy świętej o godz.8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie i rozdanie modlitewników dla dzieci z klasy III SP. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza święta. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 15.30, gościć będziemy czteroosobowy chór z Tarnopola. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W Czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 6.W Piątek Modlitwa różańcowa o godz. 17.00 w kościele. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą kandydaci do sakramentu bierzmowania. Po Drodze Krzyżowej Msza święta. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Po Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00 z kościoła św. Karola Boromeusza, wyruszą osoby na Ekstremalną Drogę Krzyżową do Józefowa, odległość 47 km.
7.W Pierwszą Sobotę Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca i Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej Msze święte z poświęceniem palm o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 gromadzimy się na placu przed głównym wejściem do kościoła z palmami. Po rozpoczęciu liturgii i poświęceniu palm, udamy się z procesją wokół kościoła. Po wejściu do kościoła dalszy ciąg liturgii Mszy świętej. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Nabożeństwo Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po Gorzkich Żalach Msza święta. Na palcu przed kościołem św. Karola Boromeusza przy pomniku św. Jana Pawła II modlitwa różańcowa o godz. 20.30, a o godz. 21.00 Apel Maryjny.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela. Przyjmujemy zapisy do scholii parafialnej. Wpłynęły ofiary pieniężne na ogrzewanie kościoła z następujących dzielnic: Moczary-400zł, Czarne- 370zł., Wygon- 1190zł., Smereczyna-770zł., Centrum-I-1000zł. Proszę panie z KGW i panie z Klubu Seniora o przygotowanie palm na Niedzielę Palmową.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba przeczytać 3 książki o ks. Kardynale Wyszyńskim: „Przestrogi dla Polaków”, „Miłość i sprawiedliwość społeczna”, „Kazania świętokrzyskie” (1974-1976). Rozstrzygnięcie Konkursu w formie ustnej 4 kwietnia 2023 r. w GOK-u w Załużu. Regulamin Konkursu znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. 11. Dziękuję Paniom: M. Załuskiej, M. Siteń, E. Antonik, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: I. Tabin, D. Antonik, L. Mazurek.
12. Intencje mszalne.